Zamknij
REKLAMA

Kolejne kradzieże w Grudziądzu. Jak ochronić swój samochód?

11.35, 24.01.2023 . Aktualizacja: 11.36, 24.01.2023
Skomentuj Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Coraz częściej można usłyszeć o przypadkach kradzieży i włamań na terenie Grudziądza. Co jakiś czas łupem złodziei padają samochody mieszkańców, dlatego warto wiedzieć, jak zmniejszyć ryzyko i nie stać się ofiarą przestępców. Oto kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów na zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą.

Zabezpiecz automatyczny kluczyk przed przechwyceniem sygnału

Ta porada jest skierowana do właścicieli i użytkowników nowoczesnych pojazdów wyposażonych w automatyczne kluczyki. Choć to niewątpliwie wyjątkowe w eksploatacji rozwiązanie, niestety bywa wykorzystywane przez przestępców w celu kradzieży auta. W jaki sposób? Złodzieje posługują się specjalnymi urządzeniami pozwalającymi na przechwycenie sygnału emitowanego przez kluczyki i następnie wykorzystują go do wejścia do auta i uruchomienia silnika, po czym odjeżdżają jak swoją własnością. Jak uniknąć takiego scenariusza? Najlepszym wyjściem jest kupno specjalnego etui wykonanego z materiałów ograniczających emisję fal radiowych. Koszt takiego pokrowca jest stosunkowo nieduży, bo wynosi ok. 100-200 zł.

Zainwestuj w lokalizator GPS

Lokalizator GPS służy do zdalnego namierzania pojazdu, dlatego nie należy go traktować stricte jako zabezpieczenia antykradzieżowego, a raczej metodę zwiększającą szanse na odzyskanie auta znajdującego się już w posiadaniu złodziei. Kluczowe jest jednak umiejętne schowanie urządzenia, tak aby przestępcy nie byli w stanie go wykryć. Niestety wielu z nich dysponuje sprzętem przeznaczonym do zakłócania sygnału GPS, który może utrudnić skuteczne namierzenie pojazdu.

Zamontuj blokady i alarmy

O ile przedostanie się do środka samochodu nie stanowi większego problemu, bo wystarczy choćby wybicie szyby, o tyle prawdziwym wyzwaniem dla każdego złodzieja jest szybkie uruchomienie silnika i odjechanie. To zadanie da się znacząco utrudnić lub nawet uniemożliwić poprzez montaż alarmu i różnego rodzaju blokad, np. kierownicy, pedałów, skrzyni biegów czy zapłonu. Nawet jeśli przestępca dobrze wie, jak postępować z takimi zabezpieczeniami, ich neutralizacja zajmuje czas, a podczas kradzieży liczy się dosłownie każda sekunda. Zastosowanie blokad i alarmów może więc z powodzeniem zniechęcić złodziei, którzy chcą obrać za swój cel właśnie Twoje auto.

Parkuj w bezpiecznym miejscu

Niestety nie istnieją w stu procentach skuteczne rozwiązania, które na pewno zagwarantują ochronę przed kradzieżą. Nawet zastosowanie wszystkich wymienionych powyżej metod nie wyklucza ryzyka – niektórzy złodzieje są na tyle doświadczeni i dobrze wyposażeni, że szybko i sprawnie poradzą sobie z każdym zabezpieczeniem. Można więc stwierdzić, że najlepszym wyjściem jest pozostawianie samochodu wyłącznie w strzeżonych lokalizacjach, do których nie mają dostępu niepowołane osoby. Chodzi o własny garaż lub strzeżony parking, jednak nie każdy ma do nich dostęp. Pozostawiając auto w przestrzeni publicznej w Grudziądzu, warto więc parkować w miejscach intensywnie uczęszczanych i dobrze oświetlonych, a nie odludnych i zaciemnionych.

Wykup ubezpieczenie autocasco

Ponieważ nie istnieją stuprocentowo skuteczne metody antykradzieżowe, warto się zabezpieczyć przed finansowymi konsekwencjami takiego zdarzenia. O ile obowiązkowe ubezpieczenie OC nie obejmuje ryzyka kradzieży, o tyle znajduje się ono w zapisach każdego autocasco, dlatego zdecydowanie warto je wykupić. Polecamy je w szczególności właścicielom nowych i drogich samochodów o wysokiej wartości, które są najbardziej narażone na kradzież.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%