Zamknij

Modelowanie twarzy – sposób na poprawę owalu twarzy i przywrócenie jej młodego wyglądu

art. sponsorowany + 08:59, 14.09.2023 Aktualizacja: 08:59, 14.09.2023

Starzenie się skóry, ale i pozostałych tkanek jest procesem nieuniknionym. Z biegiem czasu struktura i kolor naskórka ulegają bowiem pogorszeniu, stopniowo zanika tkanka podskórna i chrzęstna, a mięśnie stają się coraz mniejsze. Przywrócenie wyraźnych konturów twarzy i nadanie jej młodszego wyglądu jest jednak możliwe dzięki zabiegom modelowania twarzy, które w ostatnich latach cieszą się rosnącą popularnością. Jak w małoinwazyjny sposób poprawić jej owal?  

Co to jest i czemu służy modelowanie twarzy? 

Modelowanie twarzy https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/wolumetria-twarzy/ to zabieg, którego celem jest odtworzenie owalu twarzy i jej świeżego wyglądu, które z wiekiem tracimy. Warto podkreślić, że zabiegi przywracające młody wygląd wykonywane są obecnie nie tylko przy użyciu skalpela – od którego medycyna estetyczna w tego typu przypadkach powoli odchodzi – ale przy pomocy małoinwazyjnych metod. Nie tylko pozwalają one osiągnąć niemal natychmiastowy efekt, ale są w pełni bezpieczne i nie wymagają długotrwałej rekonwalescencji. 

Skuteczną i niezwykle popularną metodą modelowania twarzy jest tzw. wolumetria, która polega na wprowadzeniu pod skórę preparatu wypełniającego. Do zabiegu najczęściej wykorzystuje się: 

  • kwas hialuronowy, 
  • hydroksyapatyt wapnia, 
  • nici hialuronowe lub haczykowate.  

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym 

Do zabiegu modelowania twarzy najczęściej wykorzystywany jest usieciowany kwas hialuronowy, który cechuje się odpornością na rozkład enzymatyczny w organizmie. Produkt aplikowany jest w wybrane miejsca twarzy tuż pod skórę i pozwala osiągnąć doskonałe efekty zwiększając objętość i podnosząc opadające policzki. Jednocześnie nadaje im zamierzony kształt, a także modeluje brodę i kształt żuchwy czy wypełnia wgłębienia w okolicach oczu.  

Dzięki zastosowaniu lidokainy, czyli środka znieczulającego, modelowanie twarzy kwasem hialuronowym jest zabiegiem niemal bezbolesnym. Warto pamiętać, że po jego wykonaniu pacjentka może odczuwać jednak delikatne rozpieranie pod skórą, a dodatkowo może pojawić się niewielkie zaczerwienie i opuchlizna. 

Modelowanie twarzy hydroksyapatytem wapnia 

Hydroksyapatyt wapnia to wypełniacz bioceramiczny, który charakteryzuje się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem. Jako związek naturalnie występujący w organizmie, doskonale wiąże się z tkankami i pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, powodując efekt długotrwałego wygładzenia. Atutem modelowania twarzy hydroksyapatytem wapnia jest utrzymywanie się efektów zabiegu przez okres nawet dwóch lat. 

Kiedy w szczególności warto sięgnąć po hydroksyapatyt wapnia? Polecany jest on głównie w przypadku bruzd nosowo-wargowych i tzw. marionetki, zapadniętych policzków i skroni, a także do wykonturowania linii żuchwy. 

Modelowanie twarzy nićmi   

Poprawa owalu twarzy możliwa jest także dzięki wykorzystaniu nici hialuronowych lub tzw. nici liftingujące https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/nici-liftingujace-pdo/. Jak działają? Nici hialuronowe, zawierające usieciowany kwas hialuronowy i hydroksyapatyt wapnia, wprowadzane są pod skórę w sposób liniowy tworząc swego rodzaju stelaż. Połączenie kwasu, działającego ujędrniająco i hydroksyapatytu, który stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu pozwala na osiągnięcie doskonałego efektu odmłodzenia i przywrócenia owalu twarzy. 

Nici haczykowate to zaś nici liftingujące, które wyposażone są w mikrohaczyki, dzięki którym skóra i tkanka podskórna są fizycznie podciągane. Haczyki zakotwiczane są bowiem pod skórą, podnosząc ją delikatnie i dając efekt wygładzenia. 

Przeciwwskazania do zabiegu modelowania twarzy 

Warto podkreślić, że mimo iż zabieg modelowania twarzy za pomocą kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia lub nici jest bezpieczny i małoinwazyjny, istnieją okoliczności stanowiące przeciwwskazania do jego wykonania. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim: 

  • ciążę i karmienie piersią, 
  • stany zapalne skóry twarzy np. trądzik, 
  • uczulenie na preparat wypełniający, 
  • choroby autoimmunologiczne, 
  • tendencje do powstawania blizn, 
  • choroby nowotworowe. 

Należy też pamiętać, że po zabiegu mogą pojawić się skutki uboczne w postaci zaczerwienienia i obrzęku. W przypadku prawidłowo wykonanej wolumetrii twarzy powinny one jednak samoistnie ustąpić po kilku dniach.  

Więcej o zabiegach odmładzających można przeczytać na https://neonia.com.pl/ 

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%