Zamknij
REKLAMA

Blat do kuchni – jak go wybrać?

00.00, 05.08.2022 materiał partnera

Dla wielu z nas kuchnia to coś więcej niż miejsce przygotowywania posiłków – to serce domu. To właśnie dlatego tak istotny jest dobór jej wyposażenia. Duże znaczenie dla komfortu codziennego użytkowania tego pomieszczenia mają powierzchnie robocze, w szczególności kuchenny blat. Czym powinien się charakteryzować odpowiedni blat? Na które modele warto zwrócić uwagę, urządzając kuchnię?

Co wpływa na funkcjonalność blatu kuchennego?

Każda kuchnia jest inna, dlatego dopasowanie blatu do specyfiki danego pomieszczenia bywa nie lada wyzwaniem. Należy jednak pamiętać, że to przede wszystkim od funkcjonalności blatu zależeć będzie wygoda korzystania z kuchni. Przede wszystkim musisz więc określić wysokość, na jakiej zostanie umieszczona ta powierzchnia. Wartość tę najlepiej dobrać do wzrostu domowników.

Przy wyborze blatu należy zwracać uwagę na rodzaj materiału, z jakiego został wykonany dany model. Odpowiedni materiał powinien cechować się niską porowatością – gładka powierzchnia ułatwi czyszczenie i zapobiegnie odkładaniu się zabrudzeń. Nie mniej istotną cechą jest trwałość danego budulca. Codzienne użytkowanie niesie ryzyko szybkiego zużywania się blatu, dlatego wybrany materiał nie powinien być łatwy do zarysowania. Wytrzymały blat powinien również dobrze znosić kontakt z wysokimi temperaturami i wilgoć, która zwykle utrzymuje się w kuchni przed długi czas.

Blat ozdobą kuchni? Jak najbardziej!

Estetyka kuchennych powierzchni roboczych ma ogromny wpływ na wizualny odbiór całego pomieszczenia. Dobrze więc zadbać o to, by wybrany blat był nie tylko funkcjonalny, lecz również doskonale się prezentował. Wkomponowanie blatu w przestrzeń kuchni będzie łatwiejsze, jeśli zasugerujesz się docelowym wystrojem. Kuchnia klasyczna lub w stylu skandynawskim? Celuj w jasne barwy i jednolitą powierzchnię. Dobrym wyborem może się okazać również drewno o delikatnym rysunku.

Nie zadowala Cię prostota i pragniesz czegoś więcej? Ciekawym rozwiązaniem będą ciemne blaty laminowane, kamienne lub imitujące kamień. Miłośnicy ekstrawaganckich połączeń mogą rozważyć zakup blatu w nietypowym, przyciągającym wzrok kolorze. Taki element wprowadzi do wnętrza zaskakujący kontrast i całkowicie odmieni oblicze nawet najprościej urządzonej kuchni.

Jak wybrać odpowiedni blat kuchenny?

Przed przystąpieniem do poszukiwania blatu do swojej kuchni określ swoje potrzeby i możliwości finansowe. Dokładnie zmierz wymiary powierzchni, którą zamierzasz pokryć blatem. Jeśli rozważasz zakup modelu wykonanego z naturalnego drewna lub kamienia, pamiętaj, że choć są one trwałe, zwykle są też znacznie droższe, również w wymianie. Blat laminowany to z kolei optymalne rozwiązanie dla tych, którzy poszukują złotego środka między ceną i trwałością blatu kuchennego. Zależy Ci na możliwości stawiania na blacie gorących naczyń? Uwzględnij ten aspekt w swoich poszukiwaniach.

Jeśli nie chcesz wybierać między atrakcyjnym wyglądem a funkcjonalnością blatu, rozważ skorzystanie z oferty Domar, dostępnej na stronie https://domar.pl/kategorie/kuchnia-sprzet-agd/. Różnorodność dostępnych wzorów pozwoli Ci znaleźć idealny blat, który na długo stanie się prawdziwą ozdobą Twojej kuchni!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%