Zamknij
REKLAMA

Używane palety drewniane – czy nadal nadają się do transportu?

18.39, 30.10.2022 . Aktualizacja: 09.13, 10.11.2022
Skomentuj

Dla każdego przedsiębiorcy ważna jest optymalizacja kosztów. Jedną z możliwości obniżenia kosztów działalności TSL (transport, spedycja, logistyka) jest zakup używanych palet drewnianych. Jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza, jeżeli przedsiębiorstwo już na początku swojej działalności musi posiadać dużą ich liczbę.

Na rynku, co rusz można spotkać się z ofertami sprzedaży. Jaką firmę wybrać i na co zwrócić uwagę wybierając używane palety drewniane?

Niższa cena i świetna jakość

Różnica między ceną palety drewnianej nowej a tej używanej, jest często dwu- czy trzykrotna. Wybór tej drugiej to wielka oszczędność, zwłaszcza jeżeli przedsiębiorstwo stawia swoje pierwsze kroki w branży.

Wiele gałęzi gospodarki stosuje palety drewniane jako podstawowy nośnik. Wtedy potrzeba ich setki lub tysiące. Przy zakupie tak dużej ilości palet każda złotówka, którą zapłacimy mniej za nośnik, znacząco obniża koszty. W takiej sytuacji używane palety drewniane wydają się świetnym rozwiązaniem, ponieważ, najczęściej możemy je kupić za połowę ceny nowej palety.

Zakup używanych palet drewnianych trzeba dobrze przemyśleć. Należy wybrać te odpowiednie - od sprawdzonego dostawcy. Dzięki temu mamy pewność, że zakup będzie dobrą inwestycją a drewniana paleta używana zdatna do dalszej eksploatacji. W takiej sytuacji zły wybór, zamiast obniżyć koszty, przyczyni się do ich zwiększenia.

Najczęstszymi paletami drewnianymi, na jakie decydują się przedsiębiorcy, wybierając palety drewniane używane, są palety EPAL/EUR/UIC. Takie palety ze względu na standaryzację produkcji oraz otrzymanie certyfikatu EPAL są nośnikiem bardzo wytrzymałym, przeznaczonym do wielokrotnego użytku. Dzieli się je na dwa gatunki - gatunek 1 i gatunek 2. Te pierwsze cechują się jasnym kolorem i praktycznie nie noszą śladów użytkowania, przez co będą droższą opcją. Nośniki gatunku 2, także nadają się do dalszej eksploatacji, jednak cechują się ciemniejszym kolorem oraz delikatnymi ubytkami, które jednak nie naruszają ich konstrukcji.

Ekonomiczność idzie w parze z ekologią

Coraz więcej firm zwraca uwagę na to, jak prowadzona przez nie działalność wpływa na otaczający świat. Bardzo ważne stało się ekologiczne podejście do prowadzenia biznesu min. poprzez zmniejszenie śladu węglowego. Wybierając używane palety drewniane dajemy im nowe życie. Dzięki temu nie marnuje się nośnik świetnie nadający się do użycia. Zmniejsza się liczba nowo produkowanych palet drewnianych, a to przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Jeżeli ekologia może iść w parze z ekonomią, to idealne rozwiązanie dla człowieka interesu. Kupując używane palety drewniane można stać się przedsiębiorcą ekologicznym oraz ekonomicznym. Należy pamiętać jednak o tym, aby wybrać je od sprzedawcy, który oferuje oryginalne, certyfikowane nośniki. Dzięki temu kupimy paletę drewnianą czystą, suchą oraz bez uszkodzeń naruszających jej konstrukcję i wytrzymałość. Takie używane palety drewniane posłużą do transportu, magazynowania tradycyjnego oraz w nowoczesnych magazynach wysokiego składowania.

Używane palety drewniane w PolskieOpakowania.com

_________________________

Gadżety reklamowe na zimę

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%