Zamknij

Pracownia Orange w Lisewie i w Chełmży spogląda w przyszłość

16:15, 03.12.2018 | J.R
Skomentuj

Wykorzystanie internetu na wsiach jest aż o 20% mniejsze niż w dużych miastach[1]. Cyfryzację małych miejscowości wspierają Pracownie Orange, multimedialne świetlice fundowane i wspierane przez Fundację Orange. Pracownia Orange obchodzi Tydzień Pracowni Orange.

  • w Lisewie, ul. Toruńska 15
  • w Chełmży, ul. Skąpe 26A 

Z internetu korzysta co najmniej raz w tygodniu już 67% dorosłych Polaków, przy czym w największych miastach to 79%, a na wsiach aż o 20% mniej. Ponadto, dostęp do oferty edukacyjnej nastawionej na podnoszenie cyfrowych kompetencji jest na wsiach o wiele skromniejszy.

Aby wzbogacić tę ofertę, Fundacja Orange organizuje szereg działań skierowanych do mieszkańców małych miejscowości. W założonych i wspieranych przez nią multimedialnych świetlicach organizuje Tydzień Pracowni Orange. Jest to okazja, by lokalni liderzy zaprezentowali swoje dokonania i zachęcili nowych gości do odwiedzenia pracowni.

– Podczas Tygodnia Pracowni Orange odbędzie się nas turniej warcabowy, do którego zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8-12 lat. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody i dyplomy! Oprócz tego, własnoręcznie przygotujemy ozdoby świąteczne, którymi wspólnie z mieszkańcami Lisewa udekorujemy choinkę. Planujemy też warsztaty z pieczenia piernika – zaprasza Natalia Spręglewska, Liderka Pracowni Orange w Lisewie.

– Wierzymy w siłę lokalnych społeczności. Już wiele razy widziałam, że liderzy i goście Pracowni Orange przy wsparciu Fundacji Orange pokazują wspaniałą energię, prowadząc ważne i potrzebne działania. Pracownie to nie tylko nowe technologie, ale przede wszystkim ludzie i miejsca łączące pokolenia – mówi Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange.

Pracownie Orange to multimedialne świetlice dla lokalnych społeczności. Każda z nich została wyposażona w sprzęt multimedialny: komputery z darmowym dostępem do internetu, konsolę do gier, telewizory LCD. Od początku trwania programu powstało już 100 takich świetlic.
W Pracowniach organizowane są liczne szkolenia, warsztaty, zajęcia – zawsze bezpłatne
i dostępne dla wszystkich chętnych.

Więcej informacji o pracowniach oraz ich pełna lista znajdują się na stronie https://pracownieorange.pl/

 

[1] CBOS, Korzystanie z interentu, 49/2017

 

(J.R)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone