Zamknij

Zadbaj o klimatyzację w swoim samochodzie!

10:21, 11.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Klimatyzację posiada niemalże każde nowsze auto. Dzięki niej nawet podróże w upalny dzień nie są męczące. Jednak niezadbana klimatyzacja może wywołać wprost odwrotny efekt!

Tylko sprawnie działający układ klimatyzacyjny w samochodzie może spełnić swoją rolę. Właśnie dlatego serwis internetowy http://opony-norden.pl/ publikujący newsy motoryzacyjne przygotował specjalny poradnik dla każdego, kto chciałby zadbać o klimatyzację w swoim samochodzie. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Czym grozi korzystanie z zanieczyszczonej klimatyzacji w samochodzie?

Gdy klimatyzacja w samochodzie nie jest zadbana, wtedy nie tylko może działać mniej efektywnie, a także łatwiej się psuć, ale również może stanowić zagrożenie dla kierowcy i dla jego pasażerów.

W klimatyzacji zaczyna zbierać się wilgoć, a dodatkowe zanieczyszczenia w układzie sprzyjają rozwojowi grzybów, w tym groźnych pleśni. Po uruchomieniu powietrze z zarodnikami rozpylane jest po całym wnętrzu samochodu! Bóle gardła, katar, kichanie, a nawet poważniejsze choroby układu pokarmowego – to tylko niektóre konsekwencje związane z korzystaniem z zabrudzonej klimatyzacji.

Zatem wtedy, gdy chcemy zadbać o swoje zdrowie, a także o portfel, należy pamiętać o tym, aby regularnie stosować i serwisować klimatyzację.

Jak zadbać o klimatyzację w swoim aucie?

Często możemy przeczytać newsy, że używanie klimatyzacji regularnie pozwala na zachowanie jej we właściwym stanie. Czy jest tak naprawdę?

Eksperci potwierdzają te informacje. Z układu klimatyzacji powinniśmy korzystać przez cały rok – nie tylko w ciągu lata, ale także podczas innych pór roku. Wtedy układ będzie odpowiednio smarowany i chroniony przed usterkami.

Oprócz regularnego stosowania klimatyzacji, powinniśmy także pamiętać o tym, żeby systematycznie ją serwisować. Bardzo ważna jest wymiana filtra kabinowego, a także czyszczenie układu, aby usunąć z niego groźne drobnoustroje.

W razie potrzeby konieczne mogą być także inne prace, na przykład wymiana innych elementów, wymiana czynnika chłodniczego.

Jak często serwisować klimatyzację samochodową?

Eksperci polegają, że klimatyzację powinno się kontrolować i serwisować co około 15-20 tysięcy kilometrów. W przypadku poruszania się po terenach zanieczyszczonych, gdzie zapylenie jest duże, serwis może być wymagany częściej.

Generalnie, zaleca się wykonanie serwisu klimatyzacji po okresie zimy. Wtedy możemy właściwie przygotować samochód na przyjście wiosny!

Gdzie serwisować klimatyzację samochodową?

Najlepiej powierzyć serwis klimatyzacji fachowcom w tej dziedzinie – możemy otrzymać od nich również wiadomości, jak często należy wykonać usługę, a także z jakimi kosztami trzeba się liczyć.

Serwis może zapewnić nam kompleksową obsługę, która będzie obejmowała dokładne sprawdzenie stanu klimatyzacji, a także wymianę potrzebnych komponentów oraz odgrzybienie, czyli dokładne oczyszczenie klimatyzacji.

Zatem wtedy, gdy chcesz zadbać o swoje auto, warto pamiętać o regularnym serwisowaniu układu klimatyzacji. To ważne również dla Twojego zdrowia!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone