Zamknij
REKLAMA

Własna firma w UK? 5 kroków do szybkiego rozwoju

09:58, 11.02.2020 | materiały partnera

Wielka Brytania jest niezwykle popularna wśród osób zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej lub przeniesieniem tam istniejącej już firmy. Formalności związane zarówno z rozpoczęciem, jak i prowadzeniem firmy w UK nie są skomplikowane, a w dodatku decydując się na takie rozwiązanie, możemy liczyć na sprzyjające przedsiębiorcom prawo podatkowe. Nic więc dziwnego, że własny biznes na Wyspach to tak popularne rozwiązanie.

Poznaj przepisy

Zakładanie biznesu bez znajomości przepisów prawa regulujących jego prowadzenie jest prostą drogą do komplikacji i niepotrzebnych problemów. W rzeczywistości poznanie przynajmniej tych najważniejszych wymagań, jakie musimy spełnić, nie zajmie dużo czasu, a pozwoli nam lepiej odnaleźć się w sytuacji. Oczywiście nie trzeba od razu zostawać specjalistą od prawa pracy i podatków. Warto jednak wiedzieć, jakie są różnice pomiędzy prowadzeniem firmy w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Takie kwestie jak zatrudnienie pracowników, ubezpieczenia czy księgowość mogą wyglądać zupełnie inaczej. Na przykład deweloper w Warszawie będzie musiał spełnić inne wymagania niż ten działający w Londynie.

Stwórz plan działania

Jeśli zależy nam na podejmowaniu skutecznych działań, co jest bardzo istotne szczególnie w początkowej fazie rozwoju biznesu, ważne jest planowanie przynajmniej najważniejszych kroków z wyprzedzeniem. Działania nieprzemyślane i oparte na intuicji nie sprzyjają sukcesowi, ponieważ związane jest z nimi zbyt duże ryzyko. Dodatkową zaletą tworzenia biznesplanu jest możliwość oszacowania potrzebnych wydatków, dzięki czemu łatwiej podejmiemy decyzję o tym, na czym powinniśmy się skupić, a jakie rozwiązania są po prostu zbyt drogie.

Zarejestruj firmę

Jeśli decydujemy się na prowadzenie działalności w formie samozatrudnienia w UK, na jej zarejestrowanie zyskujemy aż trzy miesiące. Jednak niezależnie od rodzaju firmy, jaki wybierzemy, prędzej czy później nadejdzie moment, kiedy będziemy musieli dopełnić wymaganych od nas formalności. Na szczęście procedury, na jakie trafimy w UK, nie są szczególnie skomplikowane. Dla tych osób, które nie czują się pewnie w załatwianiu spraw urzędowych, szczególnie w innym kraju, z pomocą przychodzą specjaliści, którzy dzięki swojemu doświadczeniu są w stanie doradzić nam najlepsze rozwiązania.

Nie podejmuj zbędnego ryzyka

W pewnym stopniu bycie przedsiębiorcą zawsze będzie wiązało się z ryzykiem, nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć, a na nasz biznes mają wpływ nie tylko nasze decyzje, ale też wahania rynku. Naszym zadaniem jest jednak podjęcie takich kroków, które pozwolą na ograniczenie tego ryzyka do minimum. Jeśli zaciągamy pożyczkę, powinniśmy decydować się tylko na sprawdzone źródła i kwoty możliwe do spłaty. Kolejną rzeczą, o którą trzeba zadbać, jest odpowiednie ubezpieczenie. Na przykład ubezpieczenie OC firmy będzie obowiązkowe dla pracodawcy, kiedy zatrudnimy pracowników. Z kolei, jeśli do prowadzenia działalności wykorzystujemy samochód, konieczne będzie również zadbanie o dodatkowe ubezpieczenie takiego pojazdu.

Zadbaj o rozpoznawalność

Kiedy wszystkie formalności zostaną już zakończone, nadchodzi moment na podjęcie kroków, które pomogą nam zdobyć rozpoznawalność i nowych klientów. Do tego potrzebna jest dobra reklama, nie musimy jednak wydawać fortuny na plakaty i reklamy w prasie czy lokalnym radiu. Internet daje nam mnóstwo ciekawych możliwości, dzięki którym mamy możliwość dotarcia bezpośrednio do naszych potencjalnych klientów. Świetnie sprawdzą się zarówno profile na portalach społecznościowych, jak i firmowa strona internetowa świetne sprawdzą się w tej roli. Pamiętaj jednak, że taka strona powinna wyglądać profesjonalnie, jeśli ma zapewnić nam odpowiednie rezultaty, dlatego należy zadbać o interesujący projekt graficzny i odpowiedni hosting stron www.

Zakładanie własnej firmy w UK może być bardzo stresujące, szczególnie jeśli nie mamy doświadczenia w podobnych zagadnieniach. Jeśli jednak zadbamy o podstawowe rzeczy i zdobędziemy więcej informacji na temat tego, z czym możemy się spotkać, zdecydowanie ułatwimy sobie zadanie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone