Zamknij
REKLAMA

Sennik – skarbnica znaczeń Twoich snów

09:29, 20.03.2020 | materiały partnera

Sen jest nieodłącznym elementem życia człowieka. To o czym ludzie śnią bardzo często jest wytworem ich wyobraźni, ale ma również pokrycie w rzeczywistości. Marzenia senne są bardzo częste spełnieniem najskrytszych pragnień. Stresujące dni, choroby czy inne problemy dnia codziennego  mogą być przyczyną dziwnych, nietypowych snów. Warto więc pamiętać swoje sny, uczyć się je kontrolować, a także odczytywać z nich najważniejsze znaki. Dobra interpretacja snów daje wiele satysfakcji, a także powoduje poczucie kontroli nad własnym życiem.

Czym jest sennik?

Najszybciej i najprościej znaczenie snów można poznać poprzez znalezienie odpowiednich fraz w senniku. Jest to zbiór symboli, które pojawiają się w snach i mają swoje określone znaczenie. Wiele z nich jest szeroko rozwiniętych i wyjaśnionych. Do najpopularniejszych symboli można zaliczyć sny o zębach, o śmierci, psach czy ucieczce. Słowa kluczowe w senniku są zazwyczaj poukładane w porządku alfabetycznym, co znaczenie ułatwia ich wyszukiwanie. Ważne jest zapamiętywanie najważniejszych elementów snu, na podstawie których można je zinterpretować. Przede wszystkim zaraz po przebudzeniu nie wolno spoglądać w okno. Nawet krótkie zerknięcie powoduje wymazanie snu z pamięci, ponieważ pojawią się w niej zupełnie inne obrazy, związane już z realnym światem. Warto też prowadzić dziennik snów, regularne zapisywanie nawet pojedynczych słów znacznie usprawni interpretacje. Łatwo wtedy zauważyć, kiedy sny się powtarzają, w jakiej częstotliwości i w jakim momencie w życiu. Pozwoli to na głębsze i bardziej rozbudowanie wyjaśnienie danego snu. Dziennik snów pozwala usystematyzować myśli oraz wysunąć odpowiednie wnioski, które wpłyną na lepsze życie. 

Czy znaczenie snów jest istotne w codziennym życiu?

Istotne w interpretowaniu snów jest dostosowanie ich do aktualnej sytuacji śniącego (więcej na ten temat: https://posciel.to/sennik-poznaj-znaczenie-snow). Kondycja psychiczna i fizyczna przekłada się na jakość snu.  Indywidualne podejście do każdego marzenia sennego daje pewność na jak najbardziej trafne wyjaśnienie danego symbolu. Bardzo często sny mają charakter ostrzegawczy, informują o zmianach w organizmie takich jak poważne choroby czy ciąża. Wiele ludzi wierzy, że sny mają ogromne znaczenie, ponieważ przepowiadają przyszłość. Ostrzegają także przed ludźmi, którzy mogą zaszkodzić w codziennym życiu lub zachęcają do pogłębiania danej relacji. Często w snach pojawiają się gotowe rozwiązania aktualnych problemów. Szczególną uwagę należy zwrócić na sny, które często się powtarzają. Najprawdopodobniej mają za zadanie zwrócić większą uwagę na dany problem albo świadczą o wewnętrznej próbie uzewnętrznienia uczuć. Sny sprawiają, że ludzie patrzą na swoje życie i podejmowane decyzje z zupełnie innej perspektywy. Często zwracają uwagę na to o czym zapomina się w codziennym życiu. Analiza snów pozwala na poznanie swojej osoby od zupełnie innej strony - "od środka". Należy także pamiętać o tym, że nie wszystko, co pojawia się we śnie ma szczególne znaczenie. Warto wybrać tylko te kluczowe, najważniejsze elementy i poznać ich znaczenie w senniku.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA