Zamknij
REKLAMA

Szumowski: dopóki nie pokonamy wirusa, wakacje w określonym reżimie sanitarnym

09:46, 22.04.2020 | J.R
Skomentuj PAP

Pytany w środę w radiowych Sygnałach Dniach o perspektywę wakacyjną Szumowski powiedział, że jeszcze jest wiele niewiadomych i dopóki wirus nie zniknie, musimy zapomnieć o wakacjach takich, jak kiedyś.

Trudno prognozować na razie, jak będą wyglądały wakacje, ale na pewno nie tak, jak do tej pory. Dopóki nie pokonamy wirusa, będziemy musieli zastosować się do pewnych reżimów sanitarnych, nawet w czasie urlopu - uważa minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Po pierwsze nie wiemy, jak szybko wzrośnie liczba chorych. Po drugie, o takich wakacjach jaki kiedyś, trudno nam myśleć. To nie oznacza, że w ogóle nie możemy myśleć o wakacjach, ale muszą to być wakacje w takim reżimie sanitarnym dopóki wirus nie zniknie, dopóki nie będziemy mieli szczepionki, dopóki nie będziemy mieli leków - powiedział.

Wyjaśnił, że chodzi o zachowanie bezpiecznego dystansu do innych, unikanie dużych zbiorowisk i imprez.

Jak to zrealizować w wakacje?

Dobrym rozwiązaniem jest rodzinny wyjazd kamperem wyposażonym w niezbędny sprzęt dającym pełną funkcjonalność mobilnego hotelu, w którym znajdziemy wszystkie strefy użytkowe – salon, kuchnia, łazienka, sypialnia.

Trzeba pamiętać, że wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową i w najprostszy sposób można się zakazić poprzez kaszel i kichnięcie. Cząsteczki wirusa mogą znajdować się również na przedmiotach, z którymi chora osoba miała styczność. Jadąc własnym czy wynajętym kamperem jesteśmy cały czas zamknięci we własnym otoczeniu i nie narażamy się na możliwość zakażenia jak to ma miejsce w przypadku transportu publicznego (samoloty, autobusy, kolej…). Posiadamy do własnej dyspozycji łazienkę, sypialnię, kuchnię, a cel podróży możemy zmieniać dowolnie.

Nie trzeba od razu kupować kampera na jeden wakacyjny wyjazd. W Polsce jest sporo wypożyczalni takich pojazdów, które do każdej podróży są odpowiednio przygotowywane, dezynfekowane i ozonowane. Praktycznie dostajemy sterylny pojazd do własnej dyspozycji dla całej rodziny.

Jest to odpowiedni moment, aby dokonać rezerwacji kampera.

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

WyborcaWyborca

1 0

A czemu nie ma reżimu sanitarnego odnośnie wyborów Panie ministrze? Miałem do Pana szacunek, ale od momentu jak stał się Pan jedną z tych bezwolnych kukieł kaczyńskiego jesteś chłopie dla mnie nikim!!! 17:58, 22.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SwiadomSwiadom

2 0

Jakiego Kaczyńskiego, nie widzisz ze to kukielka koncernów czytaj mafii farmaceutycznych. Juz chce wszystkich szczepić. Ludzie obudzcie się, potrzeba zrobić jakiś ruch przeciw niewoli inaczej po nas. To ostatni dzwonek 21:58, 23.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA