Systemy inteligentnego domu to rozwiązania, które zyskują na popularności. To z pewnością zasługa ich dostępności oraz niezwykle łatwej, wręcz intuicyjnej obsługi. Po prostu przestajemy się bać nowoczesnych technologii i przekonujemy się, że inteligentny dom może być nie tylko wygodny, ale i w pełni bezpieczny oraz naprawdę przyjazny. Mimo to wciąż w naszej świadomości funkcjonuje kilka stereotypów na temat technologii Smart Home. Dlatego dzisiaj obalamy najpopularniejsze mity i wskazujemy 5 kluczowych faktów dotyczących technologii inteligentnego domu.
Wiele osób obawia się, że wybór systemu Smart Home sprowadzi się do automatyzacji każdego elementu ich domu lub mieszkania. Nic bardziej mylnego. Tutaj panuje pełna dowolność. Zdalne, czy automatyczne sterowanie może dotyczyć wszystkich lub jedynie części instalacji oraz urządzeń. Osoby decydujące się na system Smart Home najczęściej wskazują na sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, alarmem, sprzętem AGD i RTV, a także osłonami okien, w tym roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz firanami i zasłonami. Co istotne, sterowanie w każdym przypadku można swobodnie dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Dla przykładu, sterowanie osłonami okien dostępne w systemach prezentowanych na https://sukcesgroup.pl/yooda-smart-home/ umożliwia zarządzanie stopniem zaciemnienia wnętrz w zależności od indywidualnych upodobań, rodzaju pomieszczenia, a także pory dnia, a nawet dnia tygodnia. Tutaj we wszystkim wyręcza nas smartfon. Przy wykorzystaniu aplikacji możemy sterować wszystkimi osłonami okien, tj. roletami, firanami i zasłonami. Wszystkie osłony mogą uruchamiać się jednocześnie, każda z osobna lub w ustalonych grupach, a scenariusz zasłaniania i odsłaniania okien można swobodnie dopasować do swojego rytmu dnia.
Często barierą dla podjęcia decyzji o zakupie systemu smart home jest obawa, że sterowanie instalacjami i urządzeniami będzie skomplikowane i trudne. Nic bardziej mylnego. Obsługa systemu jest wyjątkowo łatwa, wręcz intuicyjna. Systemem można sterować za pomocą konwencjonalnych przełączników, przy wykorzystaniu aplikacji instalowanej na smartfon czy tablet, lub też głosowo.
A nie jedynie na etapie budowy domy, jak sądzi wiele osób. Oczywiście wtedy najlepiej będzie zaplanować montaż systemu i przystąpić do niego w etapie stanu surowego zamkniętego, jednak nie będzie problemem montaż na etapie wykańczania wnętrz. W takiej sytuacji instalator może wykorzystać bezprzewodową komunikacje między urządzeniami, co nie wymaga kucia ścian. Wymagany jest jedynie zasilacz sieciowy. Co istotne, montaż systemu smart home w wykończonym domu nie ogranicza jego funkcjonalności. Wszystkie opcje pozostają dostępne.
Dlatego nie powinniśmy obawiać się, że ktoś do systemu się włamie. Teoretycznie takie zagrożenie oczywiście istnieje, jednak stosowane systemy bezpieczeństwa w zasadzie wykluczają taką opcję. Połączenie jest zawsze szyfrowane, a dostęp do niego mają jedynie domownicy. Co więcej, inteligentny dom wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Na przykład poprzez monitorowanie wskaźników dymu, czy przekroczenia norm tlenku węgla.
Przerwa w dostawie internetu nie pozwoli nam jedynie sterować systemem zdalnie, jednak wszystkie pozostałe funkcje będą działały bez zmian. Inaczej sytuacja wyglądać będzie w przypadku braku prądu. Do momentu powrotu zasilania z sieci nie będziemy mogli sterować za pomocą systemu urządzeniami, czy instalacjami, np. oświetleniem lub klimatyzacją.
Tragiczny wypadek na A1 przed węzłem Grudziądz. Jedna o
Węzeł Grudziądz jest na 97 kilometrze, węzeł Lisewo na 113 km. Wypadek był na 104 km czyli bliżej Grudziądza niż Chełmna. Straż pożarna w Grudziądzu ma do węzła na A1 ok 4 km plus 7 do wypadku- razem 11 km. Straż z Chełmna ma do węzła Lisewo prawie 20 km plus ok 9 km do miejsca wypadku- razem ok 30 km. Dlaczego to wyliczam? Bo napisano, że na miejscu wypadku byli strażacy z Chełmna, z okolicznych OSP i z aż z Torunia a przecież mogliby być szybciej strażacy z Grudziądza i może by zdołali uratować wszystkie osoby? To jakiś dziwny sposób na ratowanie ludzi. Przecież zawsze liczy się czas.
Antoni
22:37, 2025-07-03
Stadion GKMu przejdzie rewolucję. Prezydent stawia ulti
Będzie budowa jak delfinek na strzemyku . Oszalec idzie zero kontaktu z władzami miasta. Ciągły halas ale budowa trwa bo pan prezydent musi gdzieś rolki nagrywać.
Grudziadzanin
18:24, 2025-07-03
Stadion GKMu przejdzie rewolucję. Prezydent stawia ulti
No chyba miasto wywaliło już dość pieniędzy na prywatny klubik
Żużelek
15:42, 2025-07-03
Hołownia: Zgromadzenie Narodowe zostanie zwołane na 6 s
6 sierpnia wszyscy alfonsi, złodzieje mieszkań ,kibole, ćpuny i prawdziwi katolicy będą mieć swoje przedstawiciela.
Ja
15:11, 2025-07-03