Zamknij

Jak wybrać drona dla początkujących?

09:49, 12.11.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:49, 12.11.2020

Odkąd tylko stały się dostępne dla wszystkich na sklepowych półkach, drony z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Koncepcja sterowanego radiowo urządzenia latającego w powietrzu nie jest niczym nowym, jednak drony to coś zupełnie innego niż znane nam z dzieciństwa zdalnie sterowane helikoptery i samoloty. Główna różnica polega na tym, jak niezawodnie stabilne są drony, co w połączeniu z postępem technologicznym kamer sprawia, że drony są doskonałym narzędziem do robienia naprawdę fantastycznych zdjęć i filmów z lotu ptaka.

Po co kupować drona?

Za każdym razem, gdy oglądasz jeden z filmów dokumentalnych o dzikiej przyrodzie, w których dzikie zwierzęta ścigają się po równinach lub produkcje z Hollywood z błyszczącymi krajobrazami miejskimi wyłaniającymi się z nadchodzącej nocy, prawdopodobnie za te ujęcia powinieneś podziękować właśnie dronom. Nic więc dziwnego, że amatorscy pasjonaci chętnie sięgają po drony, aby samemu próbować uchwycić magię przestrzeni widzianej z lotu ptaka.

Wraz ze wzrostem popularności dronów, maleje także ich cena. Jednak zanim sam zdecydujesz się na zakup takiego urządzenia, powinieneś poznać kilka ważnych informacji, które znacznie ułatwią Ci zakup i pierwsze chwile z dronem.

Jakich funkcji potrzebujesz?

Drony dla początkujących mają wiele różnych funkcji, które wyróżniają je między sobą i które są dla nas zwykle czynnikami decydującymi przy podjęciu decyzji o zakupie.. Jeśli kupujesz drona do określonego celu, będziesz potrzebować drona, który najlepiej nadaje się do zamierzonego zastosowania. Nie traktuj jednak innych funkcji po macoszemu - czasami opcja, z której planujesz korzystać przez cały czas, okazuje się mniej lub bardziej bezużyteczna, a coś innego, na co nie zwracałeś uwagi, staje się ulubioną rzeczą w lataniu dronami. Jest to szczególnie ważne, jeśli kupujesz swojego pierwszego drona.

Oczywiście im więcej funkcji ma dron, tym wyższy jego koszt. Jest kilka funkcji, które każdy początkujący pilot dronów musi wziąć pod uwagę. Są też inne, które bardziej mieszczą się w kategorii „fajnie, jakby były”. Zacznijmy od kluczowych funkcji.

Na co zwracać uwagę?

Początki w lataniu dronem mogą być trudne. Istnieją jednak pewne funkcje, które pomogą Ci szybciej opanować podstawy. Niektóre z tych funkcji są właściwie niezbędne, jeżeli latanie dronem ma być dobrą zabawą, a nie źródłem frustracji.

- zasięg drona: tanie urządzenia zwykle nie są w stanie oddalić się na więcej niż ok. 30 metrów, podczas gdy te drogie, do użytku profesjonalnego, mogą pokonywać kilometry. Pewnie Twoim instynktem będzie, aby szukać drona który jest w stanie polecieć jak najdalej przy założonym budżecie, jednak na początku nie ma sensu się tym zbytnio przejmować – złotą regułą jest, że podczas nauki latania nie należy tracić drona z oczu.

- czas lotu: podobnie jak w wypadku samolotów, zasilanie ma tutaj kluczowe znaczenie. W lotnictwie trzeba zabrać na tyle dużą ilość paliwa, aby pokryła z pewnym zapasem całą trasę lotu, nie obciążając jednak zbytnio samolotu – podobnie jest przy dronach. Dobre baterie dające zasilanie pozwalające na godzinę lotu i dłużej są po prostu ciężkie. Po tanich, prostych dronach nie oczekujmy więcej niż 10-15 minut lotu – warto zaopatrzyć się w dodatkowe baterie, które wydłużą nam zabawę.

- kamera: nawet jeżeli nie zakładasz, że będziesz chciał kręcić filmy z lotu ptaka, warto znaleźć drona z przyzwoitą kamerą. Faktycznie, jej waga dodana do drona może skracać czas lotu, jednak jest bardziej niż pewne, że ta kamera CI się przyda – nawet, jeżeli nie do robienia zdjęć, to choćby do transmitowania obrazu z perspektywy pierwszej osoby prosto na Twojego smartfona.

Gdzie kupić drona?

Aby upewnić się, że Twój sprzęt spełnia wszystkie Twoje wymagania i jest urządzeniem oryginalnej produkcji i dobrej jakości, najlepiej skorzystać z oferty profesjonalnego sklepu z dronami, np. KapitanDron.pl. W tym miejscu znajdziesz pełną ofertę dronów uznanych marek, począwszy od prostych dronów-zabawek, aż do profesjonalnych urządzeń.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%