Zamknij
REKLAMA

"Bracia Vedettii" - bestsellerowy cykl Ady Tulińskiej

12:38, 21.01.2021 | J.R
Skomentuj

Mafijne porachunki, porwania czy niesłuszne aresztowania od dawna inspirują pisarzy. Nic więc dziwnego, że obecnie na rynku wydawniczym można odnaleźć coraz więcej interesujących propozycji książkowych nawiązujących właśnie do tego typu tematów.

Chociaż nadal dużą popularnością cieszą się powieści, których akcja dzieje się we Włoszech czy Rosji, to nasi polscy autorzy powoli starają się przełamać ten schemat. Przykładem serii zawierającej ciekawe wątki mafijne, a także obyczajowe z nutką pikanterii, jest cykl “Bracia Vedetti” autorstwa Ady Tulińskiej.

Zależna od mafii - miłość czy mroczne zagrywki?

Pierwsza część serii "Bracia Vedetti" zatytułowana "Zależna od mafii" skupia się na losach Julii i jej brata Patryka, którzy z niecierpliwością oczekują wyjścia ojca z więzienia. Niestety błędy przeszłości nadal ciągną się za rodziną, czego punktem kulminacyjnym okazuje się porwanie kobiety przez grupę gangsterów. Dziewczyna zostaje wzięta w zastaw, a jej los pozostaje w rękach przystojnego Filipa. 

Julia, chcąc przetrwać za wszelką cenę, wchodzi więc w wyjątkowo niebezpieczny układ z mafiozem. Będzie musiała natychmiastowo odrzucić wszelkie zasady moralne i rozpocząć własną mroczną zagrywkę. Czy w ostatecznym rozrachunku wygra miłość, czy lojalność wobec najbliższych? Tego można się dowiedzieć, czytając debiutancką powieść Ady Tulińskiej.

Skazana przez mafię - namiętność, prawo i przestępczy półświatek

W księgarniach dostępny jest już drugi tom serii "Bracia Vedetti" pt. "Skazana przez mafię". Bohaterką tej historii jest Łucja, nowo mianowana prokurator, pragnąca pomścić dawną śmierć siostry. Kobieta ma mocny charakter, nie idzie na ustępstwa i nie da się jej przekupić. Na swej drodze spotyka Aleksandra, brata Filipa z pierwszej części cyklu. Mężczyzna jest wrocławskim bossem narkotykowym, który rozkochuje w sobie Łucję i chce pozyskać ją do gangu. 

W pewnym momencie sprawy zaczynają się jednak mocno komplikować, a Aleksander dostaje nieprzyjemne zadanie wymagające podjęcia najtrudniejszej decyzji w jego życiu. 

Cykl "Bracia Vadettii" trzyma w napięciu już od pierwszej strony. Bohaterowie książek Ady Tulińskiej nie są nudni i wyróżniają się doskonałym poczuciem humoru, co szczególnie widać w niezwykle zabawnych dialogach. 

Warto również zauważyć, że akcja obu tomów rozgrywa się w Polsce, dzięki czemu sama historia staje się czytelnikowi jeszcze bliższa i bardziej realna. Seria z pewnością spodoba się wielbicielom powieści z dobrze rozwiniętymi wątkami mafijnymi oraz bohaterami z ciekawą przeszłością, którzy stają przed poważnymi dylematami życiowymi.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%