Zamknij
REKLAMA

Kredyt na instalację fotowoltaiczną i pompę ciepła. Czy to się opłaca?

10:12, 02.04.2021 | J.R
Skomentuj

W ostatnim czasie obserwujemy znaczny wzrost cen prądu i ogrzewania, a to nie koniec podwyżek. Inwestorzy szukają ekonomicznych i ekologicznych źródeł energii. Takim rozwiązaniem jest zapewne instalacja fotowoltaiczna, a we współpracy z pompą ciepła tworzy doskonały zestaw gwarantujący niskie koszty eksploatacyjne mieszkania, czy domu.

Czy nas na to stać?

Instalacja fotowoltaiczna 10kW z pompą ciepła to spory jednorazowy wydatek, ale każdy inwestor musi sobie wyobrazić, że tego rodzaju inwestycja spowoduje całkowitą redukcję kosztów związanych z wydatkami na energię elektryczną i ciepło. 

Dobrym rozwiązaniem jest sfinansowanie inwestycji z kredytu, a wykorzystując dostępne dotacje, całkowity koszt inwestycji można znacznie obniżyć.

Wymiana "kopciucha" na 10 kW fotowoltaiki + pompa ciepła, po odliczeniu wszystkich dotacji łączny koszt wyniesie ok. 34 tys. zł. Tak dobrany zestaw powinien zaspokoić całkowite zapotrzebowanie na pracę pompy ciepła i zwykłego zużycie energii elektrycznej. Inwestycja powinna zwrócić się po około 4 latach. Co jest najciekawsze, gdyż koszty związane z samą energią elektryczną to z reguły około 300 zł.  W ten sposób możemy zamienić ten koszt na ratę za pompę ciepła z fotowoltaiką i stać się energetycznie niezależnym od podwyżek związanych z kosztami energii elektrycznej i opału.

Energia Taniej sp. z o.o. jako jedyna firma w Polsce ma w swojej ofercie kredyt z BNP Paribas z odroczoną płatnością 6 miesięcy.  Tego typu produkt bankowy sprawia, iż możemy zrealizować całą inwestycję budowy pompy ciepła oraz fotowoltaiki i w ciągu 6 miesięcznego okresu do zapadalności pierwszej raty, dokończyć formalności związane z dotacją i uzyskania zwrotu z Programu Czyste Powietrze. Oznacza to, że kredytobiorca może spłacić kredyt  o wartość dotacji i obniżyć znacznie ratę lub spożytkować to na inne cele. W ten sposób rata miesięczna może wynieść  tylko 338 zł. 

Oferta skierowana jest do klientów detalicznych i umożliwia sfinansowanie nawet w 100 proc. zakupu systemów:

  • paneli fotowoltaicznych,
  • podgrzewaczy wody,
  • pomp ciepła, rekuperatorów
  • elektrowni przydomowych wiatrowych.

Energia Taniej sp z o.o. załatwia wszystkie formalności związane z dotacją Czyste Powietrze i realizuje całą inwestycję od audytu i doboru mocy pompa ciepła po zgłoszenie fotowoltaiki do zakładu energetycznego.

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

DaRoDaRo

0 0

Mam instalację fotowoltaiczną już od 2lat, i powiem wam ze jestem zadowolony! jak dalej tak pójdzie, za ok 4-5l zwróci się budowa. Wszystko działa cacy:) i rachunki mniejsze!! Myślę że energia ze źródeł odnawialnych to przyszłość naszej planety! Myślę też nad założeniem pompy ciepła, ma ktoś takie rozwiązanie? jak się sprawuje? u mnie fv zakładała firma Columbus Energy, polecam bo chłopaki się postarali! i jeszcze pomogli w pozyskaniu dofinansowania. Columbus energy ma chyba też pompy ciepła? potwierdzi ktoś? 14:59, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kryskrys

0 0

Dla zainteresowanych tematem nowoczesnych systemów ogrzewania domu polecam https://pulsarinstalacje.pl 16:40, 12.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%