Zamknij
REKLAMA

Ile kosztuje dobra polisa na życie?

00:00, 29.04.2021 | materiały patnera

Wyobraź sytuację, w której ktoś gwarantuje Twojej rodzinie pomoc finansową na wypadek, gdybyś poważnie zachorował lub zmarł. Ile zapłaciłbyś za bezpieczeństwo swoich bliskich? Kilkaset tysięcy, a może milion złotych? Spokój rodziny jest bezcenny. Teraz możesz go „kupić” przez internet już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Poznaj ubezpieczenia na życie i sprawdź, ile kosztuje dobra polisa.

Śmierć, nieszczęśliwy wypadek, poważne zachorowanie, utrata pracy lub brak zdolności do pracy to sytuacje, które mogą spotkać każdego. Ubezpieczenie na życie to produkt, który gwarantuje wsparcie finansowe w każdej, nawet najbardziej trudnej sytuacji. To najlepszy sposób na to, żeby zadbać o swoich bliskich.

Dobre ubezpieczenie na życie, czyli jakie?

Najlepsza polisa to taka, która zapewnia odpowiednie wsparcie finansowe w każdej sytuacji, ma krótką listę wyłączeń od odpowiedzialności i atrakcyjną cenę. Znalezienie takiej oferty wymaga zapoznania się ze wszystkimi aktualnymi propozycjami towarzystw. Ubezpieczenia na życie online, które możesz porównać np. na www.rankingubezpieczennazycie.pl, wyróżniają się tym, że możesz swobodnie dopasowywać do swoich potrzeb:

  • zakres ochrony – umowa może obejmować wyłącznie podstawowe zdarzenia, jak np. śmierć klienta i jego bliskich, jak i dodatkowe ryzyka, takie jak np. hospitalizacja, poważne zachorowanie czy trwałe inwalidztwo,
  • sumę gwarantowaną, czyli wysokość świadczenia wypłacanego po zdarzeniu – dostępne są polisy z SU od 10 000 złotych do nawet 1 000 000 złotych,
  • liczbę ubezpieczonych osób – w ramach umowy możesz objąć ochroną tylko siebie albo pozostałych członków rodziny, którzy mieszkają z Tobą we wspólnym gospodarstwie domowym,
  • rodzaj produktu – dla indywidualnych klientów oferta jest bardzo szeroka. Możesz zawrzeć umowę wyłącznie ochronną, a także taką, która pozwoli Ci zadbać o przyszłość bliskich lub swoją jesień życia, czyli inwestycyjną lub oszczędnościową.

Dzięki czytelnej porównywarce ubezpieczeń z łatwością znajdziesz polisę, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb oraz sytuacji życiowej. Jednak pamiętaj, że wszystkie wymienione czynniki mają bezpośredni wpływ kwotę ubezpieczenia. Im bardziej rozbudowana umowa, tym wyższa składka.

Gdzie znaleźć tanią polisę na życie?

Zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie na życie? Wysokość składki jest ustalana indywidualnie na podstawie informacji o kliencie. Aby nie przepłacać, skorzystaj z porównywarki internetowej, gdzie po uzupełnieniu formularza otrzymasz zestaw najlepszych ofert, które będą dopasowane do Twojej sytuacji i możliwości finansowych. Pozostanie Ci wybrać tę najlepszą lub zmniejszyć zakres albo sumę ubezpieczenia.

Możesz również skorzystać z opcji ochrony grupowej. To oferta, która jest dostępna np. u pracodawcy, operatora komórkowego lub w banku. Taka umowa obejmuje zazwyczaj wyłącznie podstawowe ryzyka, takie jak śmierć ubezpieczonego i jego bliskich, a także np. uszczerbek na zdrowiu i urodzenie dziecka. W związku z tym, że nie możesz modyfikować warunków polisy, przez co wsparcie może nie być wystarczające.

Pamiętaj, aby nie oszczędzać na bezpieczeństwie swoich bliskich. Wybierz ubezpieczenie, które zagwarantuje im pomoc niezależnie od sytuacji!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%