Zamknij
REKLAMA

Rzetelna firma windykacyjna skutecznym sposobem na odzyskanie pieniędzy

16:06, 14.06.2021 | J.R
Skomentuj

Z problemem niewypłacalnych dłużników zmaga się wielu przedsiębiorców. Niejednokrotnie okazuje się, że czasochłonne, usilne próby odzyskania pieniędzy kończą się porażką. Kosztują przy tym nie tylko sporo nerwów, ale i pieniędzy. Korzystanie z usług kancelarii prawnej, wysyłka wezwań do zapłaty, postępowania sądowe – to wszystko wiąże się z kosztami, które musi ponieść wierzyciel. Niekiedy jedynym (często najlepszym!) rozwiązaniem jest przekazanie obsługi długu firmie windykacyjnej. Wciąż jednak wielu właścicieli firm nie decyduje się na ten krok, nieraz zupełnie rezygnując z odzyskania swoich pieniędzy. Powodem bywa m.in. niedostateczna wiedza na temat działań firm windykacyjnych i wszechobecne plotki, które krążą na ich temat. Nie ma czego się bać. Wystarczy wybrać odpowiednią.

Jaka zatem powinna być rzetelna firma windykacyjna?

Czym powinna się charakteryzować? Jeśli szukasz skutecznego sposobu na odzyskanie swoich pieniędzy, czytaj dalej.

Przejrzyste zasady działania

Firma windykacyjna powinna w precyzyjny sposób określać zakres swoich działań. Najważniejsze jest, czy i z jakimi kancelariami prawnymi współpracuje, w jaki sposób pomaga wierzycielom w odzyskaniu należności, na jakich etapach postępowania (przedsądowego, windykacyjnego, sądowego) zapewnia wsparcie, czy prowadzi giełdę długów, a także to, jakie koszty należy ponieść, decydując się na skorzystanie z jej usług. Wystrzegaj się firm, które w niewielkim zakresie informują o obszarze swoich działań, a także niechętnie udzielają odpowiedzi na zadawane pytania. Rzetelny windykator to przede wszystkim windykator zaangażowany, który w przystępny sposób jest w stanie przekazać wszystkie informacje niezbędne do podjęcia współpracy. Powinien być również w stałym kontakcie z klientem, by w każdej chwili służyć pomocą czy rozwiać wszelkie wątpliwości.

Uczciwość i autentyczność

Mimo że wydaje się to oczywiste, warto o tym wspomnieć. Czy istnieje sposób, by zminimalizować ryzyko oszustwa przez firmę windykacyjną do zera? Nie. Możesz jednak je ograniczyć – spróbować zweryfikować jej autentyczność na kilka sposobów, by nie stracić pieniędzy. W końcu zależy Ci na ich odzyskaniu, prawda? Jeśli nie masz pewności, czy dana firma w ogóle istnieje, czyli nie jest tzw. firmą krzak:

 • sprawdź, czy znajduje się w rejestrach (CEIDG, GUS lub KRS),
 • znajdź jakiekolwiek informacje o firmie, poza tymi zamieszczonymi przez jej właścicieli,
 • znajdź opinie o firmie – prędzej czy później powinny się pojawić,
 • zapytaj znajomych, czy nie słyszeli o tej firmie,
 • bądź obecny na grupach o tematyce prawnej i tam zapytaj o firmę.

Jeśli Twoje poszukiwania nie przyniosą żadnego rezultatu, nie ryzykuj! Lepiej postawić na firmę windykacyjną, która jest uczciwa i autentyczna.

Pozytywne opinie klientów

Trudno zdecydować się na współpracę z firmą, która nie posiada żadnych opinii. Może okazać się, że jej sposób czy zakres działania nie odpowiada Twoim oczekiwaniom. Dlatego, jeśli tylko jest taka możliwość, zrób najpierw research, by odnaleźć jakiekolwiek informacje na temat danej działalności. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług takiej firmy windykacyjnej, która ma pozytywnie opinie i wypracowaną renomę. Dzięki nim firma zyskuje wiarygodność w oczach klientów. Recenzje są ważne, jednak to nie wszystko. Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę?

Kompleksowa windykacja długu

Jeśli chcesz mieć pewność, że firma windykacyjna odzyska Twoje należności szybko i skutecznie, powinieneś zdecydować się na taką, która zapewnia kompleksową windykację długu. W jaki sposób?

 • wsparcie na etapie postępowania przedsądowego,
 • wsparcie na etapie postępowania windykacyjnego,
 • wsparcie na etapie postępowania sądowego,
 • obsługa wysyłki powiadomień sms do dłużnika,
 • obsługa wysyłki wezwań do zapłaty w formie papierowej,
 • opcja dodania dłużnika i jego długów na giełdę długów,
 • współpraca z kancelariami prawnymi,
 • pozostawanie w stałym kontakcie z klientem.

Nie wiesz, na którą z firm się zdecydować? Wszystkie wymienione powyżej warunki spełnia firma windykacyjna System3000, posiadająca własną giełdę długów. W łatwy i skuteczny sposób pomoże Ci odzyskać pieniądze, zapewniając pełne wsparcie na każdym etapie procesu windykacji.

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%