Zamknij
REKLAMA

Jak powiesić nowoczesne zasłony, sprawdź różne rodzaje karniszy okiennych!

08:19, 13.07.2021 | J.R
Skomentuj

Choć z pozoru wydaje się, że karnisze okienne są jednym z najprostszych elementów wyposażenia domu, to jednak bywa to dość złudne wrażenie, ponieważ ich dobór i późniejszy montaż ma duże znaczenie, a nawet może i przysporzyć sporo dylematów. Nie chodzi tu tylko o niezawodność, ale też o wygodne użytkowania oraz wygląd naszej aranżacji okna i całości pomieszczenia. Istnieją bowiem manualne szyny ks, ale na rynku znajdziemy także automatyczne odpowiedniki. Są nimi karnisze elektryczne. Do niedawna mogliśmy zobaczyć je najczęściej w apartamentach lub hotelach, lecz to się zmienia. 

Nowoczesny karnisz elektryczny do apartamentu, hotelu i podmiejskiego domu

Wspomniane przed chwilą karnisze elektryczne są ciekawą opcją dla osób, które cenią sobie bezkompromisową wygodę. Cóż bowiem może być milszego od możliwości odsłaniania okien za pomocą jednego tylko przełącznika? Jeszcze wygodniej jest, gdy zrobimy to pilotem! W niektórych modelach takich karniszy elektrycznych możliwe jest nawet sterowanie nimi za pomocą smartphone’a. Jednak nie tylko osoby ceniące sobie komfort powinny zainteresować się zasłonami elektrycznymi, przypadną one do gustu także właścicielom dużych domów lub osobom aranżujących apartamenty w modnych obecnie loftach. Pojawiająca się w takich budynkach znaczna liczba okien, które często są jeszcze stosunkowo duże, to dobre argumenty dla rozważenia aranżacji apartamentu z karniszami elektrycznymi. Przy dużych oknach lub trudniej dostępnych zasłonach są one najrozsądniejszym wyborem, tym lepszym, że doskonale pasują one do stylu industrialnego.

Manualne szyny ks, czyli proste rozwiązanie i ciekawy efekt

Automatyka okienna ma wiele zalet, lecz w pewnych zastosowaniach można z powodzeniem zastąpić ją za pomocą karniszy manualnych, czyli takich bez własnego napędu. Chociaż jest to wybór nieco bardziej przystępny cenowo, to atutów jest o wiele więcej. Możemy na przykład skorzystać z karniszy ks do wnęki sufitowej, co umożliwia praktycznie całkowicie ukrycie mechanizmu i stwarza wrażenie zasłon opadających wprost z sufitu. Ciekawostką są także fleksy, czyli sposób podwieszenia, umożliwiający umożliwiający delikatne wyregulowanie długości zasłony. Decydując się na taki sposób zawieszenia, uda się nam bez trudu zniwelować ewentualne nierówności sufitu. Te zaś zdarzają się nadzwyczaj często, bo praktycznie w każdym nawet nowym domu. Możemy więc zaryzykować stwierdzenie, że uniwersalny karnisz ks także znajdzie dla siebie miejsce przy projektowaniu każdego mieszkania, oczywiście, jeżeli właśnie ten wariant wybierzemy.

Samemu czy z fachowcem, czyli montaż karniszy sufitowych

Czasami na pewnym etapie remontu dochodzimy do wniosku, że część pracy moglibyśmy wykonać samodzielnie. W niektórych przypadkach jest to prawda, a podejście takie pozwoli nam uczynić pracę nieco przystępniejszymi dla portfela. Jednak w przypadku profesjonalnego montażu karniszy sufitowych, do sypialni lub salonu, lepiej jest zaufać fachowcom i skorzystać z ich usług. Przede wszystkim montaż karniszy elektrycznych wymaga pewnej wiedzy, umiejętności oraz uprawnień, podobnie jest i z manualnym karniszem ks, chociaż on akurat jest na pewno prostszy. Istotne jest nie tylko samo przytwierdzenie karnisza, ale również bardzo dokładne wymierzenie wielkości okna i równie profesjonalne docięcie szyny. Decydując się na usługę montażu karniszy sufitowych, nie musimy się tym przejmować.

__________

[ZT]78581[/ZT]

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%