Zamknij
REKLAMA

Kurs programowania - najpopularniejsze języki

08:38, 19.11.2021 | .
Skomentuj

Kursy programowania cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego! Praca programisty wiąże się z wysokimi zarobkami oraz ogromem innych możliwości, chociażby tych związanych z pracą z dowolnego miejsca na ziemi. Jeżeli zastanawiasz się nad rozpoczęciem Twojej przygody z programowaniem, możesz zastanawiać się nad tym, który z języków wybrać. W tym artykule opisujemy najpopularniejsze języki. Który z nich wybrać? Po lekturze tego artykułu podjęcie decyzji będzie zdecydowanie łatwiejsze!

JavaScript – pierwsze miejsce na podium

Pierwszy prototyp tego języka powstał w 1995 roku. W dzisiejszych czasach jest on wykorzystywany przy tworzeniu stron internetowych, gier przeglądarkowych lub serwerów. Dodatkowo język ten ma swoje zastosowanie w pracy nad urządzeniami mobilnymi. Do ogromnych zalet można zaliczyć więc szerokie zastosowanie. Jednocześnie nie można zapomnieć, że to właśnie JavaScript nieustannie, od 5 lat znajduje się na pierwszym miejscu, wyprzedzając tym samym inne języki programowania.

Najpopularniejsze języki programowania? Oto Java!

Jest to język, który nieustannie króluje w Polsce. Wszystko dlatego, że większość firm traktuje go jako elementarne narzędzie przy pracy nad aplikacjami biznesowymi. Jednocześnie to podstawowy element obowiązkowy na studiach programistycznych. Właśnie dlatego bez wątpienia warto zainteresować się tym rozwiązaniem. 

Python – jedna z najlepszych inwestycji

Najpopularniejsze języki programowania bez tego języka nie byłyby listą kompletną. Python nieustannie ściga się z JavaScript i obecnie jest najszybciej rozwijającym się językiem programowania. Nic w tym dziwnego! To opcja intuicyjna, która zapewnia łatwość w obsłudze. Obecnie na rynku występuje największe zapotrzebowanie właśnie na osoby, dla których Pyhon nie ma tajemnic. Charakteryzuje się bardzo dobrą integracją z C/C++, udostępnia szeroką gamę narzędzi pozwalających na skomplikowane obliczenia matematyczne oraz daje swoim użytkownikom najszerszą dostępność do frameworków oraz do bibliotek. 

C, czyli ciekawy dodatek

C należy do najstarszych i jednocześnie najszerzej używanych języków programowania. Osoby, które się nim posługują, chwalą prostotę, szybkość, intuicyjność oraz mnogość opcji zastosowania. Programiści wykorzystują go najczęściej przy tworzeniu programów dedykowanych do konkretnych systemów.

HTML/CSS dla projektowania stron www

Na wstępie warto zaznaczyć, że HTML nie jest z definicji językiem programowania, takim jak pozostałe. To język znaczników, wykorzystywany przy tworzeniu stron www. Dotyczy to projektowania ich struktur oraz zawartości. Celem pracy z tym językiem jest natomiast skonfigurowanie treści, aby wyglądały w pożądany przez nas sposób. To ciekawy dodatek, a umiejętność takiej pracy jest bez wątpienia ogromnym plusem dla pracodawcy.

Wybór kursu programowania języka, którego chcesz się nauczyć, zależy oczywiście od Ciebie. Bez wątpienia warto zwrócić szczególną uwagę na pierwszą trójkę, którą opisaliśmy w tym artykule. Nieustanny rozwój umiejętności podnosi wartość na rynku pracy. To świetna inwestycja, która pomoże rozpocząć pracę w branży IT. Najważniejszy będzie oczywiście pierwszy krok, a następnie dyscyplina w działaniu. Nauka programowania jest w zasięgu Twojej ręki. Powodzenia!

_____________________

SkyClinic - klinika piękna i estetyki

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%