Zamknij
REKLAMA

Interaktywny mural pt. „zWOLNIj” w Grudziądzu - fotorelacja

19:20, 09.06.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Artyści Joanna Górska i Rafał Góralski przygotowali interaktywny mural pt. „zWOLNIj”, który od 1 do 9 czerwca podróżował po województwie kujawsko-pomorskim, odwiedzając Włocławek, Bydgoszcz, Inowrocław, Toruń, Brodnicę, Grudziądz.

Głównym tematem wydarzenia było hasło „zWOLNIj tutaj”. W tym roku twórcy Joanna Górska i Rafał Góralski skoncentrowali się na potrzebie wolności każdego człowieka. Wolności, którą współcześnie odbiera nam nadmierny pośpiech. Nasze życie toczy się w coraz szybszym tempie. Staramy się nadążać za zmieniającymi się błyskawicznie modami, trendami, nowinkami technologicznymi. Pędzimy przez świat coraz szybciej, zmęczeni i przytłoczeni gigantyczną falą bodźców, docierających do nas każdego dnia. Ten pośpiech powoduje, że przestajemy zastanawiać się, za czym tak gonimy, jaki właściwie cel nam przyświeca. Dopiero gdy zwolnimy możemy stać się wolni, bo mamy czas, aby pomyśleć nad tym, co jest dla nas naprawdę ważne, a co nie i o co nam w życiu chodzi. Możemy zacząć dokonywać świadomych wyborów, a wolność to właśnie dokonywanie własnych wyborów.

Możliwość dokonywania wyborów i poczucie panowania nad własnym życiem sprawia, że czujemy się wolni. Dążenie do wolności to jeden z must have współczesnego człowieka. Więc, aby być, trzeba zacząć od zwolnienia tempa, a kujawsko-pomorskie to idealne miejsce by zwolnić! To region pełen uroku, zakorzeniony w idei slow, pełen pięknej przyrody, o bogatej i różnorodnej tradycji kulturowej. Idealne miejsce byśmy choć na chwilę w tym pędzącym świecie zatrzymali się i poczuli się wolni.

Do tworzenia muralu „zWOLNIj” o szerokości 8,50 m i wysokości 2,10 m zaprosiliśmy mieszkańców Włocławka, Bydgoszczy, Inowrocławia, Torunia, Brodnicy i Grudziądza. Uczestnicy akcji  pokrywali farbami akrylowymi przygotowany przez artystów kontur - rysunek łąki i wpisywać na wielkich literach słowa zWOLNIj własne odpowiedzi na pytanie „Kiedy czujesz się wolny?”. W każdym mieście została zapisana jedna litera. W wyniku przeprowadzonych akcji powstał zbiorowy obraz naszej wolności. Wielobarwny napis - obraz pełen indywidualnych wypowiedzi, które łączą się w wspólnotową wizję naszej wolności. A wszystko to na tle wielobarwnej i jakże charakterystycznej dla krajobrazu naszego województwa łąki. Miejsca, gdzie możemy odnaleźć chwilę dla siebie oraz cenną ciszę i spokój, gdzie możemy poczuć się zWOLNIj.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA