Zamknij
REKLAMA

100-lecie Publicznych Służb Zatrudnienia

16:30, 15.02.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Z okazji obchodów 100. rocznicy utworzenia w naszym mieście Publicznych Służb Zatrudnienia dziś, j. 15 lutego zorganizowano uroczystą galę.

W wydarzeniu, które odbyło się w CK Teatr, udział wzięli m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, samorządów, publicznych służb zatrudnienia, a także pracodawcy. Spotkanie oficjalnie otworzyli Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Tomasz Pacuszka.

Na mocy Dekretu Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego, w 1919 r., powołano w wolnej Polsce pierwsze państwowe urzędy pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Od tego czasu urzędy przeszły długą i niełatwą drogę. Dziś są miejscami otwartymi i nowoczesnymi, które biorą aktywny udział m.in. w kształtowaniu współczesnego rynku pracy, a także promowaniu przedsiębiorczości oraz w rozwoju zawodowego społeczeństwa. Obecnie, chociaż przed ich pracownikami stoją zupełnie nowe wyzwania natury społecznej, gospodarczej, czy technologicznej, misja publicznych służb zatrudnienia wciąż jednak pozostaje ta sama - jest nią niesienie pomocy osobom bezrobotnym poszukującym pracy. Z okazji dzisiejszego Święta życzę Państwu dalszych osiągnięć i sukcesów w wypełnianiu trudnej i odpowiedzialnej służby jaką jest praca na rzecz drugiego człowieka - powiedział prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Podczas gali wręczono wyróżnienia i medale za długoletnią służbę oraz zaprezentowano film dotyczący Jubileuszu oraz działalności grudziądzkiego Urzędu Pracy. Ponadto w programie znalazły się wykłady wygłoszone m.in. przez przedstawicieli Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Politechniki Warszawskiej. (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%