Zamknij
REKLAMA

Czy prezydent Grudziądza powinien jeździć autem byłego pracodawcy z Gdańska?

10:31, 27.08.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Od wyborów prezydenckich w Grudziądzu minęło już kilka miesięcy. Zgodnie z prawem po objęciu funkcji prezydenta, Maciej Glamowski powinien zrezygnować z innych funkcji w zarządach spółek oraz nie powinien prowadzić działalności gospodarczej.

Jak wiadomo jednym z poprzednich pracodawców Macieja Glamowskiego były Międzynarodowe Targi Gdańskie SA w Gdańsku. Prezydent pełnił tam funkcję dyrektora oraz członka zarządu, a do celów służbowych użytkował samochód marki Skoda SuperB, na gdańskich tablicach (GD). Podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej wielu Mieszkańców Grudziądza zarzucało kandydatowi na prezydenta, że nie mieszka w Grudziądzu, że nie chcą prezydenta z Gdańska, a gdańskie tablice samochodu, którym jeździł Maciej Glamowski, potwierdzały tę opinię Mieszkańców. Aby uciąć wszelkie spekulacje na ten temat, jeszcze podczas kampanii wyborczej, Maciej Glamowski mimo, że właściciel samochodu się nie zmienił, „załatwił” do samochodu tablice grudziądzkie CG. Wielu Mieszkańców uznało wtedy, że pewnie skończył się leasing i prezydent wykupił samochód na własność od MTG SA rejestrując go na siebie na grudziądzkich tablicach CG.

Jednak tak nie było.

Posiadaczem auta cały czas są Międzynarodowe Targi Gdańskie SA, a Pan Maciej Glamowski używał go prywatnie do końca maja br., będąc już Prezydentem Grudziądza.

Zapytaliśmy Międzynarodowe Targi Gdańskie SA o to auto.

Prezydent Grudziądza użytkował samochód na zasadach komercyjnych – obecnie już go nie użytkuje. Wyjaśniamy, że samochód od czerwca 2019 r. został przekazany do używania innemu podmiotowi. Pan Maciej Glamowski użytkował samochód w oparciu o umowę cywilno-prawną, płacąc za to rynkowe kwoty. - Roman Kolicki, rzecznik prasowy MTG SA

Wynika z tego, że współpraca z byłym pracodawcą, jeszcze w maju br., nie została zakończona, tym bardziej, że Urząd Miasta Grudziądza wynajął tę firmę do świadczenia usług podczas Jarmarku Spichrzowego w Grudziądzu, organizowanego w czerwcu 2019r. Rzecznik prasowy MTG SA Roman Kolicki pisze do portalu Grudziadz365.pl na temat tej współpracy:

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA na Jarmarku Spichrzowym w Grudziądzu świadczyły tylko usługę wynajęcia i montażu infrastruktury Jarmarku na zasadach rynkowych

Na konferencji prasowej w maju 2019r. na temat Jarmarku Spichrzowego pytaliśmy o to Prezydenta:

Czy miasto wynajęło MTG SA do organizacji Jarmarku Spichrzowego?

Nie. Miasto nie wynajęło MTG, pracują tylko osoby, które pracowały w MTG. Jest to jedna osoba, która wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie z najlepszej imprezy europejskiej (Jarmark Dominikański w Gdańsku)

Budżet na tą imprezę był znaczny. Z przekazanej informacji z Urzędu Miasta wynika, że:

Łączny wydatek brutto całych Dni Grudziądza, których Jarmark Spichrzowy był częścią, wyniósł 593 043,59 zł.

Czy są to wszystkie koszty?

Dlaczego miasto nie ogłosiło konkursu na organizację Jarmarku Spichrzowego?

Ile zarobiły na Jarmarku Spichrzowym MTG SA oraz osoby, które kiedyś tam pracowały?

Zbieramy informacje na ten temat.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

Ból d was wykończyBól d was wykończy

3 2

Jad się leje a o pomówienia to już się ocieracie droga redakcjo. Byliscie na Jarmarku? Trzeba było się pokrecic i popytać who is who. Widziałem dużo urzędowych pracowników z um w koszulkach w tym technicznych co w te upały biegali po całym starym mieście, tylko za sprzedawców odpowiadała blondyna z Gdańska, od której odbieralo się wjazdowki, a Gdańska firma ogarniała kable i przyłącza dla sprzedawców. Pierwszy raz mieliśmy taka imprezę, Alle malkontentow niestety nie brakuje! Brawo Grudziądz! Tylko za rok krócej swietujcie bo takie kace jak widać długo męczą... 20:48, 27.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

CGCG

1 1

Kłamstwo goni kłamstwo, a prezydent już się pogubił w tym co mówi. Oświadcza że nie zlecał nic gdańskiej firmie ale ta firma potwierdza że zlecenie było. Po co to kłamać. Czyżby skoda to taka „nagroda” za zlecenie??
Taki ktoś śmie innych oceniać i kontrolować??? Śmiechu warte 21:48, 27.08.2019


Matka Qr(Ew)kaMatka Qr(Ew)ka

1 1

Te pseudoartykuły mają dlatego taki wydźwięk, bo to szczujnia Różycki brothers jest. 12:52, 28.08.2019


ja ja

4 2

wystarczy nie kłamać, a nie po cicho kolegów wziąć do roboty bo może się nie wyda, żałosne
21:21, 27.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tyle w temacieTyle w temacie

2 0

Dziadostwo było jest i będzie za dziadowskiego POKOmucha. 01:42, 30.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarolKarol

3 0

Glamowski jest jak jemioła na drzewie, wyciąga ile tylko może aż w końcu drzewo (miasto) uschnie 12:26, 06.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone