Zamknij
REKLAMA

Trwa likwidacja, czy restrukturyzacja szpitala? Pytają mieszkańcy

18:48, 29.08.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj
nadesłane, Apteka pod Solankami - puste pułki

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni pytali Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego jak wygląda restrukturyzacja szpitala, czy są już wymierne korzyści na tej operacji?

Odpowiedzi udzielił Skarbnik Tomasz Szczechowski, który poinformował radnych, że jeszcze za wcześnie, aby zaobserwować efekty. Decyzja o restrukturyzacji szpitala zapadła dopiero 19 czerwca, w lipcu trwała procedura przygotowania planu, a konkretne działania podjęto w sierpniu br. Pierwsze efekty będą widoczne we wrześniu.

Faktycznie, mimo, że wrzesień mamy dopiero za kilka dni, mieszkańcy już informują redakcję portalu grudziadz365.pl o widocznych efektach działania obecnej dyrekcji szpitala.

Dzisiaj otrzymałam telefon z poradni, że odwołują wizytę mojego dziecka na którą czekałam 3 miesiące A wizyta miała być 2 września.  Córka od kilku lat choruje na cukrzycę i na wizycie dostajemy zlecenia na refundację wkuć oraz zbiorników dla pompy insulinowej. Co z zapewnieniami dyrekcji o ciągłości przyjęć w przychodni?  - pisze do nas Pani Małgosia

To wstyd i hańba dla naszego miasta i szpitala, żeby tak traktować poważnie chore dzieci!!! Już jedną poradnię dla dzieci w naszym szpitalu zlikwidowano i do dziś nikt o tym fakcie ani słowem nie wspomniał. Nastąpiło to krótko po rezygnacji ze stanowiska dyrektora Nowaka. Do rodziców przed planowaną wizytą także dzwoniono z informacją o odwołaniu wizyty z powodu braku poradni i lekarza prowadzącego. Dodatkowo udzielono informacji, że można wyciągnąć kserokopie historii choroby dziecka i szukać pomocy lekarskiej poza Grudziądzem. Już nie wspomnę, że na kolejną wizytę dziecko czekało trochę ponad rok czasu. Do dziś nie znaleziono żadnego lekarza, który mógłby podjąć się kontynuacji leczenia małych pacjentów na tyle, aby można było reaktywować zlikwidowaną poradnię. Jestem przekonana, że w tym przypadku będzie taki sam scenariusz. Czyli likwidacja kolejnej poradni dla małych pacjentów z powodu braku lekarza i szukajcie sobie pomocy lekarskiej gdzieś w Polsce. Dla wszystkich zainteresowanych mowa o poradni nefrologicznej dla dzieci, w której jedynym lekarzem który leczył nasze dzieci był doktor Gawron. Może już najwyższy czas, żeby ktoś w końcu przejrzał na oczy co się tak naprawdę dzieje w naszym szpitalu i mieście!!! Czas pomyśleć o Nas mieszkańcach Grudziądza, a nie bawić się w polityczne rozgrywki które ciągną nasze miasto i szpital na dno!!!

A ten szpital w ogóle jeszcze leczy??? Bo mam wrażenie że nawet nie chcą ludzi leczyć.. ja miałam ostatnio skierowanie do szpitala w trybie pilnym.. ordynator odmówił przyjęcia  - musiałam na własną rękę szukać pomocy 100 km dalej i płacić za wizyty..

[ZT]73292[/ZT]

To mały wycinek komentarzy w sprawie szpitala.

Dostaliśmy również sporo zdjęć z apteki przyszpitalnej Pod Solankami, praktycznie apteki już nie ma. Nadesłane zdjęcia zobaczcie w galerii pod artykułem.

Mówił o tym na dzisiejszej konferencji prasowej były dyrektor szpitala Marek Nowak, który złożył zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez dyrekcję szpitala. Zdaniem byłego dyrektora doszło do obniżenia wartości aktywów apteki celem jej sprzedaży. Porównał to do czasów prywatyzacji majątku państwowego za czasów Balcerowicza, kiedy to celowo zaniżano wartość zakładów, aby sprzedać je za symboliczną 1zł. W Grudziądzu również doszło do takich prywatyzacji, a po wielu zakładach nie ma już śladu. (pierwsza strona zawiadomienia)

Marek Nowak poinformował również o złożeniu pisma do RIO, aby ta instytucja ustaliła odpowiedzialność za nie podpisanie cesji z jedną z firm pożyczkowych. Zdaniem Nowaka wygenerowało to znaczne straty dla szpitala. Pisaliśmy o tym kilka tygodni temu.

[ZT]73169[/ZT]

Zapytany o sytuację w szpitalu Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowski - odesłał nas do dyrektora. Na pytanie, czy uda się przekształcić szpital w spółkę akcyjna jeszcze w tym roku odpowiedział, że tak. Przypominamy, że szpital poszukuje usilnie firmy, która przygotuje takie przekształcenie. Kilkukrotne ogłoszenia przetargowe w tej sprawie zakończyły się fiaskiem. Rzetelne przygotowanie tej operacji to kilka miesięcy.

Szpital ogłosił również przetarg na dzierżawę zaplecza gastronomicznego szpitala. Link do ogłoszenia

Cała konferencja Marka Nowaka z dzisiaj 29.08.2019r.

Zdjęcia pustych półek w aptece otrzymaliśmy od jednego z mieszkańców Grudziądza.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

GośćGość

2 0

A taka pusta apteka od kilku miesięcy, pracująca całodobowo to chyba też przynosi straty. 20:59, 29.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PafełPafeł

8 2

A ten cały pan Marek N jak rządził to było dobrze, a jak stracił dostęp do koryta+ to nagle martwi się o wszystko .... 22:06, 29.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gośćgość

0 1

Martwił się zawsze ! 02:03, 30.08.2019


GośćGość

1 0

Po pułkach przynajmniej teraz czarno na białym widać który towar gorzej się sprzedawał... Dramat 23:07, 29.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

4 8

Szczera prawda ale jakże smutna.Pan Nowak dbał o pacjentów i troszczył się o dobro szpitala,personelu i chorych i wykonywał to perfekcyjnie oraz za dużo niższe wynagrodzenie w porównaniu do obecnej dyrekcji.Moim zdaniem zasługuje na szacunek. 02:02, 30.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

0 1

Problemem przy sprzedaży tej apteki są nie tylko wygórowane oczekiwania dyrekcji szpitala co do ceny ale może bardziej niepewna sytuacja prawna na dzień dzisiejszy, nowy właściciel może zostać na lodzie jak się okaże że apteka nie ma pozwolenia na działalność. 12:17, 30.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BHBH

2 0

Szanowni Państwo.
Sytuacja apteki jest celowym działaniem Pana J. Kierownika apteki...bo chciał ją za bezcen przejąć ...
Nie miał kasy na magazyn leków w aptece ,więc zaczął wyprzedawać wszystko żeby obniżyć wartość apteki.
Pan J ,Pan Boryń, Pan Nowak - koneksje rodzinne.
Komentarz zbędny .
Nie dajcie się Państwo nabrać na obietnice Nowaka..już był przy władzy...nikt z chorym psychicznie człowiekiem nie chciał i nie będzie rozmawiał.
16:37, 12.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GośćGość

1 0

Nie masz pojęcia o tej sprawie to nie zabieraj głosu, głosisz jakieś sensacje. A sprawa jest całkiem prozaiczna nie ma kasy nie ma leków. Pan Drzymalski stwierdził że sprzedaje aptekę to po co kupować leki, od kwietnia szpital nie płaci hurtowni za leki to w maju wstrzymała dostawy.
Kierownik jest od zamawiania a szpital od płacenia bo to jego apteka. Nie oczerniaj człowieka.
19:09, 16.09.2019


miejscowymiejscowy

1 0

W miescie potrzebny jest zarzad komisaryczny i postawienie zarzutow prokuratorskich o niegospodarnosci poprzedniej i obecnej wladzy. 23:35, 12.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone