Zamknij
REKLAMA

Protest tysięcy miast również w Grudziądzu - fotorelacja

21:28, 20.09.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

20 września cały świat usłyszał głos młodego pokolenia. Postulaty protestujących:

  1. Żądamy prowadzenia polityki klimatycznej w oparciu o aktualne stanowisko nauki wyrażone w najnowszych raportach Międzynarodowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) powołanego przez ONZ. Oczekujemy, że sugerowane przez środowisko naukowe rozwiązania będą wdrażane niezwłocznie we współpracy międzynarodowej.
  2. Wzywamy rząd polski, by oficjalnie uznał katastrofę klimatyczną poprzez ogłoszenie stanu kryzysu klimatycznego. Kwestia kryzysu nie może być przedmiotem ideologicznych sporów - w obliczu katastrofy musimy mówić wspólnym głosem, ponad podziałami.
  3. Domagamy się zawarcia kompleksowej i aktualnej wiedzy o mechanizmach kryzysu klimatycznego w podstawie programowej na wszystkich szczeblach edukacji, przy zapewnieniu kadrze nauczycielskiej obowiązkowych szkoleń w tym zakresie. Jednocześnie edukację klimatyczną w pełnym zakresie swoich kompetencji powinny zapewniać samorządy lokalne.
  4. Żądamy by media wzięły na siebie odpowiedzialność za uświadamianie społeczeństwa o bezpośrednich zagrożeniach związanych z kryzysem klimatycznym. Wzywamy do priorytetyzacji tematu katastrofy klimatycznej w przekazie medialnym oraz posługiwania się językiem odzwierciedlającym wagę problemu.
  5. Żądamy przyjęcia przez parlament RP ustawy powołującej ekspercką i niezależną Radę Klimatyczną, której zadaniem będzie opracowanie strategii osiągnięcia neutralności klimatycznej Polski do roku 2040 oraz kontrola realizacji tej strategii. Ustawa ta musi być stworzona przy aprobacie środowiska naukowego, maksymalnej transparentności i przy szerokich konsultacjach społecznych. 
  6. Oczekujemy podjęcia natychmiastowych kroków prowadzących do przeprowadzenia sprawiedliwej transformacji gospodarki w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych. Wymagamy by respektowano prawa i potrzeby wszystkich których dotkną skutki transformacji, szczególnie osób zatrudnionych w sektorach energetyki, rolnictwa, przemysłu i transportu.
(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

jaja

4 0

Kolejny dzień lenistwa nauczycieli ,teraz to było fajnie ciepło i nie ma darcia gęby ,że katar i przeziębienie .Wracając do tych młodych odmóżdzonych ludzi zarażonych lewackim bełkotem o globalnym *%#)!& jak tak wam przeszkadza węgiel to zrezygnujcie z wszelkich urządzeń elektrycznych, zapalcie świece zamiast żarówek, tyłki przenieście na rowery, no i sprzedajcie kaloryfery, wyrzućcie kominki po co wam ciepło w domu do roboty nie chcecie rezygnować z normalności to po co ten jazgot ekoterroryści. 17:50, 21.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mmmm

1 0

już dzieciom piorą mózgi, eh... 16:35, 22.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA