Zamknij
REKLAMA

Powstanie państwowa uczelnia techniczna przy WZU w Grudziądzu

13:52, 08.10.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Grudziądz jest największym miastem w Polsce, które nie posiada wyższej uczelni. Wszystkie próby utworzenia wyższej uczelni nie udały się do tej pory. Jest jednak duży potencjał Wojskowych Zakładach Uzbrojenia, które mogą stać się bazą do utworzenia Państwowej Uczelni Zawodowej.

Przy okazji ostatniej wizyty Pana Premiera Jarosława Gowina w naszym regionie, członkowie POROZUMIENIA przedstawili pomysł utworzenia Państwowej Uczelni Zawodowej. Głównymi kierunkami w tej placówce powinna być mechatronika oraz cyberbezpieczeństwo.

Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, premiera Jarosława Gowina. Na tym etapie Premier Gowin jest już po rozmowach z Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem, który wyraził swą przychylność do wspomnianego pomysłu.

Absolwenci tej szkoły mieliby potem zasilić szeregi pracowników WZU i innych zakładów w Grudziądzu i okolicach. Byłaby to też korzyść dla ponadpodstawowych szkół z Grudziądza. 

Zwiększy to również prestiż i atrakcyjność samego miasta Grudziądza oraz pozwoli na przyciągnięcie młodych ludzi i poprawę demografii w mieście.

Już 24 października 2019 r. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego ma się odbyć kolejne spotkanie w tej sprawie. - powiedziała na konferencji prasowej Iwona Michałek, Poseł RP

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

romekromek

3 5

to sa wyborcze bzdury anuz sie pare glupkow zlapie 16:10, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyborcawyborca

3 2

Sciema. KOmpletnie niewiarygodni. Wyraz twarzy Pana pierwszego z prawej jest idealnym komentarzem. Wiecej szacunku dla ludzi obłudnicy. 08:19, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mnmn

1 1

😭Ha ha ha 😊 14:26, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

inżynierinżynier

0 1

Temat podejmowany bez rozpoznania zapotrzebowania, warunków i lokalnych możliwości. Przed laty były w Grudziądzu zamiejscowe oddziały ATR Bydgoszcz i Politechniki Gdańskiej. Ze szkół niepublicznych w latach 2005-2013 była Grudziądzka Szkoła Wyższa z wydziałem mechanicznym, później wydział mechaniczny Wyższej Szkoły Technicznej z Włocławka i obecnie Kujawskia Szkoła Wyższa z Włocławka. A więc są doświadczenia, są wnioski. 14:28, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone