Zamknij
REKLAMA

Rozszczelnienie instalacji z amoniakiem. Trwa akcja służb. Nowe informacje

13:24, 15.10.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Trwa akcja na terenie zakładu ELDOM przy ul. Waryńskiego w Grudziądzu w którym są magazyny-chłodnie. Z wstępnych informacji wynika, że nastąpiło rozszczelnienie instalacji z amoniakiem. 

Trwa akcja służb.

Sytuacja jest poważna mówi dla portalu Grudziadz365.pl Oficer Prasowy mł. bryg. Paweł Korgol. Ewakuowano personel zakładu oraz okolicznych firm. Uszkodzeniu uległ skraplacz amoniaku. Brak osób poszkodowanych. Trwa kontrola instalacji w której jest amoniak. Zadysponowano znaczne siły straży pożarnej. Dla neutralizacji strażacy polewają miejsce wycieku amoniaku.

Ulica Waryńskiego jest zablokowana na odcinku od trasy średnicowej do skrzyżowania z Łyskowskiego.

Poinformowane są szkoły o awarii i jest zalecenie, aby dzieci pozostały w szkole. Na miejsce zdarzenia jedzie Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

Informacja z godziny 16:00. Straż pożarna informuje, że wyciek jest zatamowany. Teraz trwa przygotowanie cysterny do której będzie przepompowany amoniak z całej instalacji w zakładzie. Szacuje się, że do atmosfery przedostało się około 400 kg amoniaku. W całej instalacji jest go ponad 7 ton. Ile w rzeczywistości wydostało się amoniaku do atmosfery będzie wiadomo po przepompowaniu go do cysterny. 

Teren wokół zakładu jest zablokowany przez policję.

 

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA