Zamknij
REKLAMA

Dobre kino z dawką wiedzy - w kinie Helios w Grudziądzu

15:16, 14.11.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W kinie Helios w Grudziądzu po raz kolejny odbyło się spotkanie z młodzieżą w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego „Dobre kino z dawką wiedzy". Tematem spotkania były zagrożenia wynikające ze stosowania i posiadania narkotyków.

Dzisiaj (14.11.2019r.) w grudziądzkim kinie Helios odbyło się kolejne spotkanie z młodzieżą w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego „Dobre kino z dawką wiedzy”. Tym razem zaproszeni goście oraz policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej rozmawiali o zagrożeniach wynikających ze stosowania i posiadania środków odurzających. 

„Podłożem” do dyskusji był film pt. „Powrót Bena” w reżyserii Petera Hedges’a. Film przedstawia historię Bena Burns’a, młodego chłopaka, który niespodziewanie pojawia się w domu swojej rodziny tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Matka nie posiada się z radości. Jej marzenie o wspólnej Gwiazdce właśnie się spełniło. Ale pierwszą rzeczą, którą robi na widok syna, jest schowanie wszystkich leków oraz biżuterii. Ben jest bowiem narkomanem. Film stopniowo odsłania przed widzami historię bohaterów i jest to opowieść boleśnie znajoma dla każdego, kto osobiście spotkał się z problemem uzależnienia.

Zaproszeni eksperci w osobach Sławomira Uziembło z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grudziądzu oraz nadkom. Hanny Hydzik z grudziądzkiej komendy  dyskutowali z młodzieżą na temat szkodliwości zażywania środków odurzających i konsekwencjach prawnych wynikających z ich posiadania lub udzielania. Obecnej na sali widowni zaprezentowany został również spot opracowany przez MSWiA „narkotyki i dopalacze zabijają- szkoda ciebie na takie patoklimaty” (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA