Zamknij
REKLAMA

Pożar pojazdu szynowego w okolicy stacji tankowania. Ćwiczenia służb

19:07, 12.12.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj 12 grudnia przewoźnik Arriva we współpracy z jednostkami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia, Służby Ochrony Kolei, zrealizował pokaz działań w sytuacji kryzysowej, przy naziemnej stacji tankowania paliwa na terenie bocznicy kolejowej w Grudziądzu.
W ramach ćwiczeń przeprowadzona została symulacja pożaru pojazdu szynowego w okolicy stacji tankowania, w związku z czym konieczna była ewakuacja pracowników z budynku pobliskiej dyspozytury kolejowej i budynku przyległego.
Zgodnie z przyjętym scenariuszem po zgłoszeniu zdarzenia na numer alarmowy i rozpoczęciu ewakuacji osób przebywających w budynku, na miejsce przybyły wszystkie służby, które rozpoczęły działania mające na celu m.in. zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zdarzenia, opiekę na osobami rannymi podczas pożaru i ewakuacji, opanowanie i ugaszenie pożaru.
Celem dzisiejszej symulacji było sprawdzenie procedur i ich zastosowania przez osoby odpowiedzialne, weryfikacja sposobów alarmowania i przepływu informacji oraz udoskonalanie współpracy z służbami w sytuacji nagłego zagrożenia życia i zdrowia.
Ćwiczenia ze służbami przeprowadzamy regularnie. To dla nas bardzo ważne, żeby być jak najlepiej przygotowanym do niebezpiecznych zdarzeń, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu pasażerów i pracowników. Dziękujemy wszystkim służbom za profesjonalną akcje ratunkową,
zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie ćwiczeń – podsumowała Joanna Parzniewska, rzecznik prasowy Arriva w Polsce.
W ćwiczeniach wzięli udział goście z Urzędu Transportu Kolejowego, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Grudziądza oraz PKP Polskich Linii Kolejowych. 


 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone