Zamknij
REKLAMA

Policjanci spotkali się z młodzieżą. Opowiadali o zagrożeniach

13:31, 24.01.2020 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej KMP Grudziądz spotkali się w tym tygodniu z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych w ramach przedsięwzięć profilaktycznych „Akademia Bezpieczeństwa” oraz „Dobre Kino z Dawką Wiedzy”.  Tym razem tematami był stalking oraz bezpieczeństwo w sieci.

W dniu 21 stycznia w grudziądzkim kinie Helios odbyło się spotkanie profilaktyczne w ramach Dobrego Kina z Dawką Wiedzy. Tematem spotkania był Stalking i Wykorzystanie współczesnych mediów a polskie prawo karne. W spotkaniu wzięli uczniowie szkół ponadpodstawowych. Zaproszony gość- przedstawiciel Poradni Psychologioczno-Pedagogicznej, Sławomir Uziembło wraz z policjantami opowiadał o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego wykorzystania współczesnych mediów.

Z kolei w dniach 22 i 23 stycznia odbyły się spotkania w ramach Akademii Bezpieczeństwa. Ich tematami było Bezpiecznie korzystam z Internetu”. Przedstawiciel z Poradni Psychologioczno-Pedagogicznej- pani Anna Sereda opowiedziała o szkodliwych aspektach uzależnienia od smartfonów oraz o dobrych i złych stronach Internetu. Policjanci z grudziądzkiej komendy powiedzieli gdzie należy szukać pomocy w przypadku zetknięcia z nieodpowiednimi treściami w sieci oraz jak ważne jest poinformowanie dorosłego w przypadku spotkania się z takim zagrożeniem. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas I-III Szkół Podstawowych. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone