28 stycznie Dyrektor Regionalnego Specjalistycznego Szpitala w Grudziądzu Maciej Hoppe w programie Uwagi Warte poruszył sprawę apteki Pod Solankami.
Czy nieudolność dyrekcji szpitala doprowadziła do zamknięcia Apteki Pod Solankami?
Tak twierdzi były Kierownik tej apteki Jacek Leszczyński, który pisze w tej sprawie do naszego portalu.
Dyrekcja nie pierwszy raz próbuje zrzucić z siebie odpowiedzialność za obecną sytuację z Apteką, szukając winnych wszędzie tylko nie w swoich szeregach. Bezpośrednio za sprawę sprzedaży Apteki odpowiadał Pan Bułkowski, niestety nieudolność jego i Dyrekcji doprowadza do sytuacji, że do dnia dzisiejszego sprawa nie jest załatwiona.
Skoro słyszymy w mediach o dwóch, trzech lub kilku oferentach już od ponad pół roku, to dlaczego z nikim nie mogą dojść do porozumienia od tak długiego czasu?
Jak można zamknąć taką aptekę z dnia na dzień i nie ustalić harmonogramu dyżurów aptek? (A powinna to zrobić Rada Miasta).
Słyszałem skargę pacjenta, który wyszedł ostatnio z SOR-u z dzieckiem i musiał o 23 jechać po leki do Wąbrzeźna-(!) bo tam była najbliższa Apteka. To naprawdę nieodpowiedzialne traktowanie sprawy ze strony Dyrekcji i Miasta.(!)
Ze względu na brak możliwości współpracy z Dyrekcją Szpitala złożyłem wypowiedzenie już na początku stycznia.
Kierownik Apteki Pod Solankami Jacek Leszczyński przesłał również oświadczenie w tej sprawie, które publikujemy w całości. tutaj
Po niżej fragment programu TVSM Uwagi Warte w którym jest mowa o aptece.
[ZT]73199[/ZT]
[ZT]74007[/ZT]
[ZT]74012[/ZT]
Gość18:12, 12.02.2020
Potrzebujemy więcej takich odważnych osób, które powiedzą prawdę o nieudolnym zarządzaniu szpitalem przez aktualną dyrekcję. Gratulację!!!
Pozostałe komentarze
Grzegorz18:40, 12.02.2020
Własciwie to powiedział to co w zasadzie od dawna wiadomo, zarzadzanie dyrekcji doprowadza do takich sytuacji.
Farmaceuta19:33, 12.02.2020
Dyrektor mówi, że nie chcieli inwestować w dostawy leków bo apteka do sprzedaży, to świadczy o kompletnej niewiedzy dyrekcji szpitala na temat prawa funkcjonowania jednostki która do nich należy.
Starania o rzetelne wykonywanie obowiązków kierownika zgodnie z prawem nazywa się atakiem. Atakiem to są publiczne personalne wycieczki dyrektora pod adresem pracowników, niestety nie pierwszy raz.
Error19:51, 12.02.2020
28 stycznie(a) :)
Ja 20:37, 12.02.2020
Przecież Pan Dyrektor zatrudnił tylko swoich kolesi żeby sobie razem z nim dorobili parę groszy. Za rok już ich nie będzie i słuch o nich zaginie.
Ewa21:06, 12.02.2020
Ciekawe czy szpital nie zostanie tak zdegradowany. Bo zamknąć raczej go nie zamkną.
Tomasz9121:09, 12.02.2020
Gratulacje. Ktoś w końcu musiał powiedzieć prawdę
Gość21:16, 12.02.2020
Domaganie sie dostaw leków i zapewnieniu odpowiedniej obsady to ataki na dyrekcję? Co za bzdury.
Gość22:08, 12.02.2020
Negocjacja warunków umowy to jest działanie nie feir, panie dyrektorze to chyba podstawa biznesu. Jak widać tej umowy do dziś nikt nie podpisał.
Anna22:40, 12.02.2020
To jest prawda,jak można dopuścić do zamknięcia jedynej apteki całodobowej w Grudziądzu.Od lipca nieudolnie sprzedają aptekę,porażka!!!
Piter8123:58, 12.02.2020
Nasuwa sie raczej zasasnicze pytanie: dlaczego wszystkie apteki w Polsce, zostały sprzedane, wydzierżawione, lub ich sprawa została już dawno załatwiona.
Tylko nie tu?. Odpowiedz Panie Dyrektorze. Zachłanność czy celowość?
Ollin18:05, 13.02.2020
A przypomnijcie sobie jak prywatyzowano zakłady pracy.... musiały być zozp.. i upaść żeby wziąć je za bezcen.A teraz otwiera się nowe oddziały kurczy liczbę łóżek po podobno za duży jest szpital dla Grudziądza.to dlaczego tak długo czeka się na miejsce w szpitalu czy też zabiegi.prezydent rada miasta dyrekcja śmieją się nam w nos . A my możemy zacisnąć zęby i podziękować współmieszkańcoom za wybór włodarzy..
Mil21:33, 13.02.2020
Zamknięta napewno z winy Tuska!!!
Odblaskowy Mikołaj: Policja promuje bezpieczeństwo w Br
Puste Czerwone berety.
Szef
04:27, 2025-12-06
„ECHOO” – Niezwykły mariaż mody, fotografii i sztuki w
Lecę
Bardzo potrzebne
23:53, 2025-12-05
Odblaskowy Mikołaj: Policja promuje bezpieczeństwo w Br
A żałosna patologia nie umiejąca się zachować nigdy nie zrozumie że ma z tym skończyć.
Ze wsi
20:48, 2025-12-05
Uroczyste Otwarcie Basenu "Strzemyk" w Grudziądzu!
Łysy,ty jesteś dokładnie jak ta ruda menda od przecinania wstęg. Ostatnio ten szwabski kundel spacerował po warszawskim dworcu zachodnim i chwalił się zakończoną inwestycją tylko zapomniał kto ją rozpoczął. Jedna rada dla ciebie i kundla - spływajcie!
Hehehe
19:09, 2025-12-05