Gmina-miasto Grudziądz oraz Komenda Miejska Policji w Grudziądzu zawarły porozumienie dotyczące realizacji Projektu Socjalnego – Zespół Prewencyjny. W ramach porozumienia grudziądzka Policja i MOPR będą podejmować inicjatywy dotyczące zapobiegania i zwalczania przestępczości oraz innych zjawisk patologicznych mających m.in. wpływ na poczucie bezpieczeństwa rodzin naszego miasta.
25 lutego Sekretarz Miasta Andrzej Cherek, w imieniu Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego, podpisał z Komendantem Miejskiej Policji w Grudziądzu insp. Robertem Olszewskim porozumienie dotyczące działań wynikających z Projektu Socjalnego – Zespół Prewencyjny. W spotkaniu udział wzięli również Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Sylwester Góras, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Małgorzata Gackowska oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Jolanta Zarębska.
Ten projekt jest realizowany już kolejny rok. Jest to projekt unikatowy w skali kraju i polega głównie na współpracy policji i pracowników MOPRu, w tym oczywiście psychologa. (…) Zespół ma za zadanie chronić przede wszystkim dziecko, ale jednocześnie działa profilaktycznie w stosunku do rodziny. Jest to bardzo ważne i dla nas niezwykle istotne, że policja włącza się aktywnie w ten projekt – mówił Sekretarz Miasta Andrzej Cherek.
Ustalono, że w skład Zespołów Prewencyjnych wchodzić będzie 11 funkcjonariuszy grudziądzkiej policji oraz 11 pracowników MOPRu w Grudziądzu. Zespół będzie odwiedzał zagrożone środowiska w terminach i godzinach ustalanych każdego miesiąca pomiędzy Komendą Miejską Policji a Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, w szczególności w piątki i soboty w godzinach od 17:00 do 22:00.
Osobiście jest mi bardzo miło móc uczestniczyć w tym projekcie. W jednostce, którą kierowałem dotychczas nie było takiej inicjatywy, więc tym bardziej cieszy mnie to, że policjanci dzielnicowi, którzy są zaangażowani w ten projekt aktywnie pomagają społeczeństwu Grudziądza. Bezpieczeństwo rodziny w mojej ocenie jest najważniejsze –mówił Komendant grudziądzkiej Policji insp. Robert Olszewski.
Projekt Socjalny – Zespół Prewencyjny powstał w 2018 roku z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem projektu jest monitorowanie sytuacji rodzin, w których dominującymi problemami są: zaniedbania opiekuńczo – wychowawcze, nadużywanie alkoholu, uzależnienia od narkotyków i innych substancji psychoaktywnych, bezradność w prowadzeniu gospodarstwa domowego, przemoc w rodzinie, brak opieki nad osobami nieporadnymi ze względu na wiek oraz stan psychiczny lub fizyczny.
W ramach Projektu członkowie Zespołu Prewencyjnego tj. pracownik socjalny lub psycholog MOPR i funkcjonariusz Policji biorą udział w patrolach, podczas których wizytowane są wcześniej wyznaczone środowiska. W ubiegłym roku od 15 lutego do 10 grudnia odbyło się 50 tego typu spotkań. Łącznie do projektu w ubiegłym roku wskazano 214 rodzin. Całkowita liczba osób w tych rodzinach wyniosła 797, w tym 462 dzieci. Ilość wizytowanych środowisk wyniosła 350. (UM)
zenek tj15:30, 25.02.2020
Ten naczelnik to specjalista od plytek a nie policji.Dwa lata w szufladzie przechowuje postepowania a jego konkubina z rodzina dyryguje komenda. Ten pan powinien zajac sie wedkowaniem ,dobrze to robi. Praca policyjna tego czlowieka to KIT
Gość 09:27, 26.02.2020
To jest wszystko farsa , może pracownicy urzędu wkoncu się porozumieją i zgłoszą do prokuratury mobbing ze strony sekretarza i prezydenta !? Czas ich chyba już uspokoić , panowie myślą że ratusz to ich prywatna firma ...
Jest kara za zniszczenie brzegu Jeziora Rudnickiego! 15
Co za ściema z tymi czajkami i gęśmi … człowieku kim ty jesteś z wykształcenia że stwierdzasz że tam akurat żerują i lęgną się gęsi czy Czajki - ekologiem? Tam była sterta śmieci jak one miały tam zerować …? Co ludzie potrafią wymyślać z zazdrości …. Ludzie posprzątali bo wiadomo że każdy ni ich miejscu nie chciałby mieć śmietnika przed domem a to że gęsi tam chodzą to dobrze bo teraz w końcu maga bo mają czysty teren. To nic nadzwyczajnego że gęsi chodzą nad brzegami jezior i na łąkach w poszukiwaniu świeżej trawy która teraz mają a nie stery odpadów . Gęsi i kaczki czy też czajki chodzą nie tylko na tym terenie ale na terenów całego jeziora Rudnickiego …ja uważam że teraz tam jest porządek i wpłynęło to na polepszenie warunków ekologicznych tego miejsca . Miłej o przyjemniej się tam chodzi bo jest czysto o co odpowiednie służby nie umiały zadbać …uważam ze kaczka Czajka czy gęsia sprzyja czyste środowisko a nie wysypisko śmieci … szkoda tyko ze w tym kraju jest tyle zazdrosnych o zawistnych ludzi … bo w normalnych rozumowaniu każdy by docenił że posprzątali bałagan który zrobili inni ludzie …
Wojtek
17:01, 2025-07-05
Jest kara za zniszczenie brzegu Jeziora Rudnickiego! 15
zeby sad orzekł naprawienie szkody najpierw musi wpłynąć akt oskarżenia a tu oprócz gęsi sa jeszcze czajki .. gesi sie nie liczą ...jeden telefon z urzędu do prokuratury i warunkowo umorzone...a widok na jezioro za jedyne 15.000 zl
obietywny
15:29, 2025-07-05
Jest kara za zniszczenie brzegu Jeziora Rudnickiego! 15
Skoro widok na jezioro takie tanie to też mam kawałek ziemi do obróbki najwidoczniej. 15 tys i taki luksus jak złoto. Radzę zastanowić się nad karą i możliwej dyscyplinie, bo aktualnie paniusia i tak wyszła na swoje, a brakuje tutaj jakiejkolwiek pokuty i przywrócenia do stanu pierwotnego. Wysokość kary to żart, a tym bardziej sam wyrok i jakiekolwiek dalsze działania. Gratuluje takiego obrotu wydarzeń porażka.
Ludzie sądzą według
15:12, 2025-07-05
Jest kara za zniszczenie brzegu Jeziora Rudnickiego! 15
kto przywróci stan pierwotny...do teraz gęsi siadaja bo to jest ich miejsce lęgowe...tam składa ikre okoń....czy zapłaca kare 15 tys i juz jest wszystko cacy???? może sąd pochyli sie nad aprawa i zobowiąże szkodnika do naprawy zn8szczeń
gość
14:15, 2025-07-05
0 0
Dobrze znasz policjantów, może Służby piwinny się tobą zainteresować?