Zamknij
REKLAMA

Porozumienie dotyczące realizacji Projektu Socjalnego – Zespół Prewencyjny

14:50, 25.02.2020 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Gmina-miasto Grudziądz oraz Komenda Miejska Policji w Grudziądzu zawarły porozumienie dotyczące realizacji Projektu Socjalnego – Zespół Prewencyjny. W ramach porozumienia grudziądzka Policja i MOPR będą podejmować inicjatywy dotyczące zapobiegania i zwalczania przestępczości oraz innych zjawisk patologicznych mających m.in. wpływ na poczucie bezpieczeństwa rodzin naszego miasta.

25 lutego Sekretarz Miasta Andrzej Cherek, w imieniu Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego, podpisał z Komendantem Miejskiej Policji w Grudziądzu insp. Robertem Olszewskim porozumienie dotyczące działań wynikających z Projektu Socjalnego – Zespół Prewencyjny. W spotkaniu udział wzięli również Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Sylwester Góras, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Małgorzata Gackowska oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Jolanta Zarębska.

Ten projekt jest realizowany już kolejny rok. Jest to projekt unikatowy w skali kraju i polega głównie na współpracy policji i pracowników MOPRu, w tym oczywiście psychologa. (…) Zespół ma za zadanie chronić przede wszystkim dziecko, ale jednocześnie działa profilaktycznie w stosunku do rodziny. Jest to bardzo ważne i dla nas niezwykle istotne, że policja włącza się aktywnie w ten projekt – mówił Sekretarz Miasta Andrzej Cherek.

Ustalono, że w skład Zespołów Prewencyjnych wchodzić będzie 11 funkcjonariuszy grudziądzkiej policji oraz 11 pracowników MOPRu w Grudziądzu. Zespół będzie odwiedzał zagrożone środowiska w terminach i godzinach ustalanych każdego miesiąca pomiędzy Komendą Miejską Policji a Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, w szczególności w piątki i soboty w godzinach od 17:00 do 22:00.

Osobiście jest mi bardzo miło móc uczestniczyć w tym projekcie. W jednostce, którą kierowałem dotychczas nie było takiej inicjatywy, więc tym bardziej cieszy mnie to, że policjanci dzielnicowi, którzy są zaangażowani w ten projekt aktywnie pomagają społeczeństwu Grudziądza. Bezpieczeństwo rodziny w mojej ocenie jest najważniejsze –mówił Komendant grudziądzkiej Policji insp. Robert Olszewski.

Projekt Socjalny – Zespół Prewencyjny powstał w 2018 roku z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem projektu jest monitorowanie sytuacji rodzin, w których dominującymi problemami są: zaniedbania opiekuńczo – wychowawcze, nadużywanie alkoholu, uzależnienia od narkotyków i innych substancji psychoaktywnych, bezradność w prowadzeniu gospodarstwa domowego, przemoc w rodzinie, brak opieki nad osobami nieporadnymi ze względu na wiek oraz stan psychiczny lub fizyczny.

W ramach Projektu członkowie Zespołu Prewencyjnego tj. pracownik socjalny lub psycholog MOPR i funkcjonariusz Policji biorą udział w patrolach, podczas których wizytowane są wcześniej wyznaczone środowiska. W ubiegłym roku od 15 lutego do 10 grudnia odbyło się 50 tego typu spotkań. Łącznie do projektu w ubiegłym roku wskazano 214 rodzin. Całkowita liczba osób w tych rodzinach wyniosła 797, w tym 462 dzieci. Ilość wizytowanych środowisk wyniosła 350. (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

zenek tjzenek tj

1 0

Ten naczelnik to specjalista od plytek a nie policji.Dwa lata w szufladzie przechowuje postepowania a jego konkubina z rodzina dyryguje komenda. Ten pan powinien zajac sie wedkowaniem ,dobrze to robi. Praca policyjna tego czlowieka to KIT 15:30, 25.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BartBart

0 0

Dobrze znasz policjantów, może Służby piwinny się tobą zainteresować? 21:39, 25.02.2020


Gość Gość

2 0

To jest wszystko farsa , może pracownicy urzędu wkoncu się porozumieją i zgłoszą do prokuratury mobbing ze strony sekretarza i prezydenta !? Czas ich chyba już uspokoić , panowie myślą że ratusz to ich prywatna firma ... 09:27, 26.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone