Zamknij
REKLAMA

Żartował że jest zarażony koronawirusem. Może mieć problemy

10:25, 19.03.2020 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

59-letni grudziądzanin zadzwonił na numer alarmowy 112 z informacją, że jest zarażony koronawirusem i będzie jeździć po mieście wszystkich zarażając. Wysłani na miejsce policjanci ustalili, że nic nikomu nie grozi, a telefon mężczyzny był tylko głupim żartem. 59-latek odpowie za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w środę (18.03.20 r.) ok. godz. 9:00. Dyżurny grudziądzkiej policji otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednym z mieszkań w centrum miasta znajduje się mężczyzna z objawami koronawirusa. Grudziądzanin groził,  że będzie jeździć po mieście i wszystkich zarażać. Sam o tym fakcie powiadomił operatora numeru alarmowego.

Na miejsce wysłani zostali policjanci specjalnie wyposażeni w pakiety ochronne, którzy w tym przypadku zmuszeni byli ich użyć, jak się okazało, niepotrzebnie.

Policjanci potwierdzili, że dzwoniącym na numer alarmowy był 59-letni grudziądzanin. Od mężczyzny policjanci wyczuli silną woń alkoholu, a on sam tłumaczył się, że telefon był tylko głupim żartem, bo chciał zrobić „na złość” opiece społecznej. Funkcjonariusze nie zbagatelizowali zgłoszenia i przewieźli 59-latka do szpitala, gdzie po badaniu lekarz potwierdził, że 59-latek jest zdrowy i nie ma żadnych objawów zarażenia.

Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowania stanie teraz przed sądem. W myśl art. 66 Kodeksu Wykroczeń każdy kto chce „wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia (…) podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych”.

59-latek swym nieodpowiedzialnym zachowaniem wywołał niepotrzebne działanie kilku służb.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

FymelFymel

9 0

Pałą w ryj i po nerach aż by wysrał wątrobę !!!! 11:32, 19.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ajtolajtol

5 0

To jest kara 1500 zł bardzo śmieszna !
Powinna być co najmniej 5000 zł. 12:21, 19.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

To tenTo ten

0 1

To jest ten, co rzekomo - według s r a j ą c y c h ogniem - był tym jednym zarażonym w Grudziądzu. A już zdążyli zadzwonić i napisać gdzie tylko się dało. Wszystkowiedzący panikarze.
13:46, 19.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CGCG

2 0

Bez komentarza.
Ten Pan jest tylko szarym pionkiem pod wpływem alkoholu..
Jak powinien być ukarany Glamowski za publiczne kłamstwa przed telewizją i przed Radą Miasta, że on nie odwołuje Prezesa Wodociągów Pana Dąbrowskiego, tylko zawarł z nim dżentelmeńską umowę na innym gruncie. Wolno Prezydentowi Grudziądza, wono być Czubkiem mieszkańcom. 16:19, 19.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone