Zamknij
REKLAMA

Grudziądzka Akademia Cyfrowa - zdobądź umiejętności pracy w sieci

12:07, 30.06.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Nasz rozwój w coraz większym stopniu zależy od dostępu do wiedzy oraz innowacyjnych rozwiązań. W każdym z tych elementów ważną rolę odgrywa technologia. Dlatego grudziądzanie będą mieli możliwość zdobycia i pogłębienia swoich umiejętności korzystania z Internetu w ramach mikroprojektu „Grudziądzka Akademia Cyfrowa”.

Urząd Miejski w Grudziądzu rozpoczyna realizację mikroprojektu, którego celem jest podniesienie i rozwijanie kompetencji cyfrowych dorosłych mieszkańców Grudziądza, by w większym stopniu korzystali oni z usług świadczonych drogą elektroniczną w życiu zawodowym i prywatnym. Grudziądzka Akademia Cyfrowa to cykl bezpłatnych szkoleń obejmujących różne obszary tematyczne. Mikroprojekt uwzględnia cztery moduły szkoleniowe: Rodzic w Internecie, Moje finanse i transakcje w sieci, Działam w sieciach społecznościowych oraz Kultura w sieci. Jeden cykl tematyczny to 12 godzin szkoleniowych, podzielonych na 4 bloki trwające maksymalnie po 3 godziny dziennie, w grupach 12-osobowych.

Program skierowany jest do osób, które ukończyły 25 rok życia i nie mają więcej niż 75 lat, oraz zamieszkują lub są zameldowane na terenie Grudziądza. W mikroprojekcie mogą wziąć udział także osoby spoza naszego miasta, pod warunkiem, że nie uczestniczyły wcześniej w tego typu szkoleniach w innej gminie. W ramach Grudziądzkiej Akademii Cyfrowej szkolenia odbędzie 180 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń, jednak pierwszeństwo mają osoby z niepełnosprawnościami, o ile spełniają powyższe warunki.

Aby wziąć udział w mikroprojekcie należy wypełnić i złożyć deklarację w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Formularz dostępny na miejscu oraz >tutaj<. Każdy składający deklarację musi zapoznać się z obowiązkiem informacyjnym RODO.

Osoby zainteresowane zapraszamy również na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 21 lipca o godz. 15:00 w ogrodzie Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów 28. Na spotkanie obowiązują zapisy telefoniczne pod numerami: 56 45 10 464 i 56 45 10 465 lub za pomocą poczty elektronicznej pod adresem [email protected] w terminie do 17 lipca 2020 r. Podczas spotkania obowiązywać będą ogólne zasady reżimu sanitarnego.

Miasto otrzymało na realizację projektu grant w wysokości 100.800,00 złotych w ramach projektu „Gmina na czasie”.

Więcej informacji na stronie internetowej oraz pod numerami telefonu 56 45 10 464, 56 45 10 465. Rekrutację prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej UM w Grudziądzu. (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA