W piątek (18.09) od godzin porannych policjanci prowadzili działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym zadaniem mundurowych było ujawnianie zbyt szybko jeżdżących kierowców. 67 kierowców dopuściło się wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.
16 policjantów z grudziądzkiej „drogówki” prowadziło działania „Kaskadowy pomiar prędkości”, które odbyły się w piątek 19 września br . Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem sprawdzali, czy kierowcy nie jeżdżą za szybko.
Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Głównym zadaniem policjantów uczestniczących w działaniach było ujawnienie i dyscyplinowanie kierowców, którzy dopuszczają się przekroczeń prędkości. Grudziądzcy policjanci mierzący prędkość pojawili się w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych. Działania trwały przez cały piątkowy dzień.
Policjanci skontrolowali 98 pojazdów. Mundurowi ujawnili 89 wykroczeń z czego blisko 70 to przekroczenie dozwolonej prędkości. Niestety przekroczenia prędkości głównie kierowcy popełniają w obszarze zabudowanym, gdzie co kawałek występują przejścia dla pieszych. To duże zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze wobec tych kierowców stosowali pouczenia i mandaty.
Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu. (policja.pl)
MF: przedprodukcyjna wersja Aplikacji Podatnika KSeF 2.
Taaa, jak to pięknie brzmi w założeniach i planach. A skończy się tak, jak z Płatnikiem w pierwszych latach jego działania. Zresztą Płatnik do dnia dzisiejszego potrafi płatać figle. A co dopiero taki KSEF. Już widzę ten zatkany system 1 kwietnia. Będzie fajnie, bo to prima aprillis. :)🤣
Specjalista IT
10:08, 2025-11-17
„Jak nie popaść w kłopoty?”. Bezpłatne porady prawne w
A czy pani ze wsi wie co to mobbing
Daria
22:57, 2025-11-16
Nowy Orlik powstanie przy "Rolniku"! Miasto otrzymało 1
Te,pajace! Wy też wzorem szwaba w garniturach na grzyby?
Lechu
16:23, 2025-11-16
Nowy Orlik powstanie przy "Rolniku"! Miasto otrzymało 1
No to jestem ciekawy kiedy dyrektorek zacznie biegać za łysym o pieniądze aby móc utrzymać boisko. Bo raczej szwabowi kasa się skończyła.
Hehehe
11:54, 2025-11-16
3 2
I tak za mało jest kontroli a kary są śmieszne. Koło urzędu skarbowego jest nadal 30km/h kto tam tyle jedzie ? Gnają i wyprzedzają na ciągłej. Cała trasa średnicowa pojazdy powyżej 3,5 tony 50km/h i pokażcie mi który się do tego stosuje ? A za przepaloną żarówkę to od razu zatrzymują.
5 0
Dokładnie. I nie za duperele tylko tych półgłówków którzy całkiem mają przepisy w du..e, a prawo jazdy za kury i kaczki. Dzisiaj stoi gość Fordem Galaxy na skrzyżowaniu przy Mc Donald godzina cos między 18, a 19 bodaj. Jadąc od Starej Kuźni stoi na lewoskręcie, nagle pisk i nawrotka. Nie ważne, że ciągła i powierzchnia wyłączona z ruchu. Czasem się zastsnawiam skąd takich cymbałów biorą, ale odpowiedzi nie mogę znaleźć. Już nie wspomnę, że jednego dnia na tym samym skrzyżowaniu klient autobusem na trzy razy zawracal. Oczom nie wierzyłem.
2 0
Sam sobie
2 0
Jadą po trupach do celu Chieny
3 0
W piątek był 18 września br.
2 0
Kiedy Wojewódzki jechał 200km/h to robili sobie zdjęcia- taka kara, a w akcji kaskadowej złapano kilkanaście osób jadących do pracy, 4 emerytów i księdza, średnio przekroczyli o 14km/h. Brawo.