Zamknij

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski odpowiada na interwencję poselską

10:10, 13.01.2021 J.R Aktualizacja: 10:33, 13.01.2021
Skomentuj

Po wypowiedzeniu porozumienia międzygminnego przez Wójta Gminy Grudziądza transport publiczny w Grudziądzu i gminie Grudziądz budzi wiele pytań i kontrowersji. W tej sprawie interweniowali Posłowie na Sejm RP Paulina Matysiak, Mariusz Kałużny, Paweł Szramka oraz Krzysztof Gawkowski - członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Walki z Wykluczeniem zapytali m.in. o udostępnianie przystanków przewoźnikom zewnętrznym. Z ostatnich informacji wynika, że Poseł Krzysztof Gawkowski wycofał się z podjętej interwencji poselskiej. 

Do mediacji włączył się również Poseł Tomasz Szymański.

Zarówno mi, jak i Radnym, zależy na współpracy i rozwijaniu działalności międzygminnej. Idąc w myśl „Jednym głosem dla dobra powiatu” – porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju gospodarczego oraz wspólnej oferty nieruchomości inwestycyjnych, podpisanego przez Starostę, Burmistrzów oraz Wójtów powiatu grudziądzkiego – pragnę z każdym z sąsiadów utrzymywać relacje partnerskie. Ze swojej strony deklaruję chęć współpracy z Wójtem gminy Grudziądz przy wypracowywaniu korzystnych rozwiązań dla naszych mieszkańców – mówi Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Poniżej odpowiedź Prezydenta Grudziądza na Interwencję Poselską. TUTAJ 

[ZT]76668[/ZT]

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(6)

EmerytEmeryt

14 0

Jedna fundamentalna sprawa tak często podnoszona przez przedstawicieli UM i MZK o zaporowych warunkach współpracy określonych przez Urząd Gminy a dotyczące taboru potrzebnego do obsługi linii tj.ilości miejsc siedzących w autobusach ok.50 lub 55.Proszę posłuchać konferencji prasowej w UG (emitowanej w TK SM)gdzie oficjalnie przed kamerami przedstawiciele gminy w osobie bodajże z-cy wójta stwierdzili iż przedstawili propozycję aby autobusy o tej pojemności miejsc siedzących zastąpić mniejszymi jednocześnie zwiększając ich częstotliwość na wymaganych liniach.Tak więc niektórzy radni albo są nie doinformowani albo celowo cynicznie fakt ten pomijają.Auducja "Uwagi warte ".Tak więc również inne argumenty UM o kłodach rzucanych przez Gminę są niewiarygodne i bardzo trudne do obrony . 11:48, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

SprostowanieSprostowanie

6 0

Panie redaktorze, bądźmy precyzyjni - istnieje:
Parlamentarny Zespół ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym!
Nie tak, jak Pan pisze w ślad za Krzysztofem Gawkowskim, który widocznie nie wie do jakiego zespołu w parlamencie należy - Parlamentarny Zespół ds. Walki z Wykluczeniem! 17:09, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KasiaKasia

2 0

Silokonowa wara 21:32, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tomtom

0 1

mi - to 3-cia nuta gamy C-dur. PAŁA Z POLSKIEGO!!! 18:12, 14.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tomtom

0 0


Różnice między mi i mnie
Czym się w takim razie różnią? Akcentowaniem. Mi to nieakcentowana wersja zaimka ja, natomiast mnie ­– akcentowana.
Nieakcentowanego mi użyjemy w środku zdania, np. Podaj mi cukier, Zrobiłam, jak mi się wydawało, Nie chce mi się z tobą rozmawiać.

Niepoprawne jest używanie krótszej formy mi na początku zdania: Mi się to podoba, Mi się wydaje, że mam rację – w końcu nie mamy na myśli żadnych misiów. ?
Z kolei mnie zawsze stoi w pozycji akcentowanej: na początku lub na końcu zdania i w połączeniach z przyimkami: Mnie się ten film podobał, Od dłuższego czasu przyglądał się tylko mnie, To na mnie spoczywa odpowiedzialność za to zadanie.

18:17, 14.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ciekawa forma...Ciekawa forma...

2 0

... grzeczności: "Z wyraza szacunku"
i nomen omen szacunku.
Tak po grudzioncku, prawda? 11:15, 20.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%