Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. Dzień Ziemi 2021 - Przywróć naszą Ziemię

11:01, 22.04.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Dzień Ziemi obchodzony miał być zawsze w równonoc wiosenną na półkuli północnej i jesienną na południowej. Ostatecznie święto to obchodzimy 22 kwietnia. Tym razem motywem przewodnim jest hasło: „Przywróć naszą Ziemię” – włącz się z nami w tę walkę.

Pierwszy raz Dzień Ziemi świętowany był 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. W masowych protestach nawołujących do ochrony klimatu udział wzięło ponad 20 milionów Amerykanów. Tego samego roku powołano do życia Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska. W 1990 roku uznano Dzień Ziemi za święto o zasięgu globalnym, także w Polsce. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi.

Każdego roku samorządy, szkoły czy instytucje kultury organizowały liczne akcje i konkursy z okazji święta naszej planety. Choć tegoroczny Dzień Ziemi będzie cyfrowy, cel pozostaje ten sam: zmobilizować świat do podjęcia najbardziej znaczących działań w celu dokonania zmian.

Co zrobić? Oszczędzajmy wodę, segregujmy śmieci czy zainwestujmy w żarówki energooszczędne. Warto również wyjść na spacer i posprzątać najbliższą okolicę – dla Ziemi. Bierzmy też przykład z harcerzy, którzy pielęgnują tradycję sprzątania miast, parków i lasów – z każdego spaceru przynoszą ze sobą 5 sztuk śmieci. Może wydawać się, że to mało, jednak w tym przypadku każde działanie to troska o czystość naszej planety.

Czy miasto szykuje coś z okazji Dnia Ziemi? W najbliższą sobotę wypatrujcie bratków, które pojawią się w centrum naszego miasta. Ten drobny kwiatek niech będzie symbolem naszej troski o zieleń – zasadźmy go w swoich ogródkach czy na balkonach.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Od początkuOd początku

0 0

Bocianek i jego bułgarki 06:19, 23.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%