Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. Testy na obecność koronawirusa bez wysiadania z samochodu

14:07, 08.05.2021 | tekst partnera
Skomentuj

Wiele krajów przy przekraczaniu swoich granic wymaga pisemnego zaświadczenia potwierdzającego brak zakażenia COVID-19. Dlatego ważne jest sprawdzenie przed wyjazdem, czy w kraju, do którego chcemy się udać w celach biznesowych lub turystycznych, konieczne jest okazanie takiego dokumentu. Najczęściej wymagane jest zaświadczenie lekarskie w języku angielskim. Posiadanie takiego zaświadczenia nie tylko pozwoli na wjazd do kraju docelowego, ale i w niektórych miejscach może pozwolić na uniknięcie kwarantanny. Warto więc dokładnie sprawdzić, jakie wymagania aktualnie ma państwo, do którego planujemy się wybrać.

Aktualne informacje dla podróżujących zamieszcza, Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Na stronie Ministerstwa można znaleźć listę państw, a po wybraniu danego kraju pojawią się informacje odnośnie panującej tam sytuacji i stawianych dla podróżnych wymagań

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Gdzie można zrobić test na COVID-19 i ile to kosztuje?

Taki test można zrobić wyłącznie komercyjnie, zatem płacąc za badanie. Z pewnością wynik testu, czyli tzw. zaświadczenie powinno być przedstawione w języku angielskim, wyniki po polsku nie będą uznawane poza Polską.

W Grudziądzu jednym z miejsc gdzie można zrobić test na COVID-19 jest punkt pobrań wymazów przy ulicy Łyskowskiego 37 (obok giełdy), który czynny jest codziennie, w dni powszednie od godziny 8-16, a w weekendy i Święta od 9-12. Więcej informacji o punkcie można znaleźć na stronie www.aperiomedical.pl lub kontaktując się telefonicznie +48 661511311.

Punkt wykonuje testy antygenowe z nosogardzieli (150 zł) i gardła (170 zł). Zaświadczenie w języku obcym jest dodatkowo płatne 20 zł.

Osoby zgłaszające się na test nie muszą wysiadać z samochodu, a wykonanie testu odbywa się przez otwarte okno pojazdu. Personel punktu medycznego pobiera próbkę i przekazuję do analizatora, a wynik badania jest już po 15 minutach od badania. Wyniki są dostępne w formie papierowej, drogą elektroniczną na maila, bądź telefonicznie automatyczną wiadomością głosową, lub sms - mówi pracownik punktu pobrań.

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%