Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. Obchody 77. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego

09:21, 31.07.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

1 sierpnia 1944 roku, wraz z nastaniem godziny „W”, na rozkaz gen. Tadeusza „Bora” Komorowskiego wybuchło powstanie warszawskie. W Grudziądzu odbędą się obchody 77. rocznicy tego tragicznego wydarzenia. Towarzyszyć im będą uroczystości patriotyczne, a w miejskim Muzeum przygotowano z tej okazji specjalną wystawę.

Kolejna rocznica wybuchu powstania warszawskiego przypada w najbliższą niedzielę. Obchody rozpoczną się o godz. 17.00 pod pomnikiem gen. Tadeusza „Bora” Komorowskiego. Będzie im towarzyszył ceremoniał wojskowy. Uroczystości są organizowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej we współpracy z Urzędem Miejskim w Grudziądzu.

Od 27 lipca do 15 sierpnia br. w Muzeum im. ks. dr Władysława Łęgi przy ul. Wodnej 3/5 dostępna będzie wystawa „Dziewczyny w Powstaniu”, obejmująca eksponaty ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zaprezentowane na wystawie zdjęcia dokumentują zarówno działania konspiracyjne, jak i codzienność okupowanej stolicy. Portrety młodych warszawianek są wymownym świadectwem odwagi, ofiarności i bezgranicznego zaangażowania w nierówną walkę z hitlerowskim okupantem. Wystawa współorganizowana jest przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – oddział w Grudziądzu.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

A A

1 0

Cześć i chwała bohaterom!!! 19:06, 01.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RomantykRomantyk

2 0

Miłość na zawsze. Cześć i chwała bohaterom. 22:13, 01.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%