Zamknij
REKLAMA

Akcja sprzątania świata w Grudziądzu

19:13, 19.09.2021 | J.R
Skomentuj fot. Studio Vento
REKLAMA

Prawie 150 osób zaangażowało się w tegoroczną akcję sprzątania świata. Finałowym wydarzeniem był piknik ekologiczny i przegląd organizacji pozarządowych.

W tym roku po raz dwudziesty ósmy odbyła się największa polska akcja ekologiczna związana ze sprzątaniem świata. Blisko 150 mieszkańców, w tym także pensjonariusze i osoby niepełnosprawne, zgromadziło się w siedmiu lokalizacjach na terenie Grudziądza. Pełne worki śmieci zebrano na ulicy Lipowej, Elbląskiej, Mieszka I i Kruczkowskiego, a także w Lesie Komunalnym, Świętopełka i w lasku na osiedlu Rządz.

„Grudziądz – zagrajmy w zielone” to hasło, pod którym odbył się tegoroczny piknik ekologiczny. Na Górze Zamkowej grudziądzanie bawili się aktywnie i kreatywnie. Pletli wianki, tworzyli breloki i przytulanki. Poza tym skakali na trampolinach i tańczyli zumbę. Kilka słów na temat ekologii wygłosili m.in. leśniczy Mateusz Cieślakiewicz i Katarzyna Wągrowska, autorka bloga Ograniczam się.

Natomiast ulicę Ratuszową opanowały grudziądzkie stowarzyszenia i fundacje. Swoją ofertę w tym roku zaprezentowało 16 organizacji pozarządowych. Wśród nich znaleźli się: Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, Towarzystwo Opieki nad Zabytkami, Stowarzyszenie „Amazonki”, Klub Abstynenta „Alicja”, Chór „Tibi Mariae”, Polskie Towarzystwo Numizmatyczny: Oddział Grudziądz, Polski Związek Niewidomych: Koło Powiatowe w Grudziądzu, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Grudziądzki Spichlerz”, Stowarzyszenie „Wspólnie”, GKM Grudziądz, Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego, Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „To-My”, Fundacja Lotniczy Grudziądz, Grudziądzki Klub Balonowy, Aeroklub Nadwiślański oraz Stowarzyszenie Obywatelski Grudziądz. Swoją ofertę zaprezentowali też przedstawiciele Teb Edukacji.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%