Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Tramwaje wracają

11:31, 30.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Wraz z początkiem grudnia wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Związane one będą z przywróceniem kursów tramwajowych.

Mowa o uruchomieniu zastępczej linii tramwajowej nr 1, która kursować będzie z Dworca Kolejowego do pętli w Tarpnie. Tramwaje jeździć będą z taką samą częstotliwością, jak zastępcza komunikacja autobusowa AT, które trasa zostanie skrócona do węzła zlokalizowanego na al. 23 Stycznia.

Częstotliwość kursowania autobusu za tramwaj zostanie jednak zwiększona. W dni powszednie pojazdy jeździć będą co 10 minut, w soboty co 15, natomiast w niedziele co 20 minut. Taką samą częstotliwość będą miały kursu tramwajowe.

Punkt przesiadkowy dla autobusowej linii zastępczej za tramwaj AT i dla tramwaju nr 1 znajdować się będzie w al. 23 Stycznia. Przystanek początkowy (w kierunku osiedla Rządz) dla autobusowej linii zastępczej za tramwaj AT znajdować się będzie przy wiacie (przystanek dla linii komunikacyjnych nr 4, 12, N), natomiast przystanek końcowy znajdować się będzie w zatoce przystankowej po stronie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu.

Tymczasowy przystanek dla tramwaju zaplanowany został na wysokości restauracji Bodega. Jest to rozwiązanie, które ma obowiązywać około tygodnia, do czasu finalnego zakończenia prac związanych z budową peronów przystankowych dla pojazdów szynowych.

Rozkład jazdy

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%