Zamknij
REKLAMA

Zły stan Jeziora Rudnickiego Wielkiego. Forum na rzecz jeziora

14:50, 29.03.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj, 29 marca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyło się Forum na rzecz jeziora Rudnickiego. 

Konferencja uzyskała patronat Prezydenta Grudziądza oraz Starosty Powiatu Grudziądzkiego, w której wzięło udział wielu Gości i Prelegentów m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, PGW Wody Polskie, WFOŚ, GIOŚ, KOWR, Lasów Państwowych. Prezydent Grudziądza i Starosta Powiatu grudziądzkiego i ościennych Gmin. Jednym z prelegentów był dr hab. Ryszard Konieczny prof. AJP z Gorzowa Wielkopolskiego, którego prace i analizy stanowią wymierną inspirację w prowadzeniu działań rekultywacyjnych -  Zły stan Jeziora Rudnickiego.

Celem spotkania było omówienie aktualnego stanu ekologicznego Jeziora Rudnickiego Wielkiego, w tym jego zlewni oraz zaproponowanie działań rekultywacyjnych z uwzględnieniem kosztów, a także określenie zakresu i możliwości wsparcia działań naprawczych przez interesariuszy.

Zgodnie z badaniami stanu ekologicznego jeziora Rudnickiego przeprowadzonymi w 2020r. stan zbiornika jest zły i systematycznie się pogarsza. Jest to ostatni moment na zdecydowane działania rekultywacyjne. Koszty działań naprawczych są ogromne i sięgają nawet 100mln zł.

Organizatorem spotkania był Zarząd Spółki Jeziora Rudnickiego Wielkiego, rzeki Maruszanki oraz Jeziora Rządz.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JaJa

5 0

W rejonie jeziora są działki z....szamba i mimo możliwości podłączenia do sieci kanalizacyjnej. Gdzie są służby ochrony środowiska. 21:06, 01.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%