Zamknij
REKLAMA

Czy radni rady Miejskiej Grudziądza zajmą się uchwałą w sprawie S5?

14:19, 12.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj, 12 maja na konferencji prasowej radny, prezes Stowarzyszenia Czas Grudziądza Arkadiusz Goszka poinformował, że złożył do biura Rady Miejskiej Grudziądza projekt uchwały w sprawie poparcia budowy drogi ekspresowej S5. 

Czy uchwałą zajmie się Rada Miejska Grudziądza zależy od radnych którzy poprą inicjatywę Arkadiusza Goszki. Do poparcia inicjatywy wystarczy podpis pięciu radnych. 

Zadaliśmy pytanie radnemu: Czy brak inicjatywy Prezydenta Grudziądza z poparciem budowy S5 w wariancie północnym nie jest działaniem na szkodę miasta?

Radny Arkadiusz Goszka w odpowiedzi wyraził zdziwienie, że takiej uchwały jeszcze nie było procedowanej w Grudziądzu, tym bardzie, że podobne uchwały z poparciem budowy S5 pojawiły się już w okolicznych gminach.

W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy:

Rada Miejska Grudziądza jako organ stanowiący gminy - miasto Grudziądz popiera realizację budowy drogi ekspresowej S5, gdyż ta inwestycja ma istotne znaczenie dla rozwoju gospodarczego Grudziądza oraz województwa kujawsko - pomorskiego. Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego długość trasy wynosić będzie 129,8 km. Droga ekspresowa S5 to realizowana inwestycja drogowa o przebiegu: S7 (Ostróda, węzeł Ostróda Południe) - A8 (Wrocław), która docelowo połączy Olsztyn, autostradę Al (węzeł Nowe Marzy) oraz Bydgoszcz, Poznań i Wrocław. 
Przedstawionym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad propozycjom realizacji przebiegu drogi ekspresowej S5 według wariantów 1, 2 i 3 Rada Miejska Grudziądza jest przeciwna. Rekomenduje się przywrócenie wariantu północnego trasy z nowym mostem przez Wisłę. Budowa nowego mostu przez Wisłę w ramach wariantu północnego trasy umożliwi przeniesienie ruchu tranzytowego, który obecnie jest prowadzony przez Grudziądz drogą krajową nr 55 oraz wyprowadzi z miasta transport towarowy. 
Ponadto, nowy most przez Wisłę odciąży ruch drogowy przez most drogowo - kolejowy i stanowić będzie bezpłatną alternatywę dla mieszkańców Grudziądza oraz regionu korzystających z mostu autostradowego. 
Wariant północny drogi ekspresowej S5 uchroni mieszkańców sąsiednich gmin przed procesem wywłaszczeń i wyburzeń, co łączy się z negatywnymi skutkami społecznymi. 

[ZT]80767[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

adam adam

5 0

to samo mówili radni miasta Grudziądza jak budowano A1, i co nikt nie chce jeździć autostradą, a może by tak wybudować wiadukty, nie tracić pod budowę urodzajną ziemię, i zabudowania, jak tak dalej pójdzie to zdechniemy z głodu, bo nie będzie gdzie siać zboża, bo nasi dzielni architekci ją zabetonowali 14:59, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Od początkuOd początku

4 4

Pajac antek to niech się wkońcu zajmie sobą a nie żyje na tym Facebooku cudzym życiem. 15:56, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KociaraKociara

3 3

Iwcia nie lepsza żal 16:16, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

9 1

Ten pan to tzw. obrotowy🤣🤣🤣, gdzie on nie był, teraz to "nowa" ekipa tych samych ludzi, którzy już byli przy władzy i nic z tego nie wynikło. W Grudziądzu musi być zupełnie ktoś nowy, bez ogonów i układzików, co tam robi np. p. Rodziewicz, zwolniona z urzędu miejskiego lub P. Różycki Zenon z MPGN i wielu innych znajomków niestety 18:51, 12.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PolitykierPolitykier

1 1

Czas Grudziądza pownien zmienić nazwę na Czas Bólu Tyłka, bo ewidentnie jest to grupa ludzi którym chodzi o zemstę na łysym i powrót do koryta czy to w um czy mpgn czy w ogóle dostania się do rady bo z ugrupowaniem glanosia im się nie udało 🙂 16:16, 15.05.2022


kadrowykadrowy

8 0

Do kogo pan panie radny-prawniku chce zaadresować tą uchwałę? Rada jest władna do określania zadań dla organu wykonawczego, czyli prezydenta. Jak i kogo chce pan rozliczać z wykonania takiej uchwały? W takiej sprawie to może być apel lub stanowisko radnych rady miejskiej, ale nie uchwała. Żenada !!! 21:42, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z ukrainyZ ukrainy

2 5

Miłość trzeba poczuć 21:51, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdAd

2 1

A północna część gminy Grudziądz to jest jakaś pustynia, że tylko „południowy” wariant zabierze ludziom domy i ziemie ???!!!
Co za hipokryzja !!! A może wybory wkrótce ??!! 13:26, 15.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

antyTrolloantyTrollo

2 0

Popieram ! 09:18, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%