Zamknij
REKLAMA

Uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych w Grudziądzu oddali 13 litrów krwi

08.14, 18.11.2022 . Aktualizacja: 08.19, 18.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj, 17 listopada przy Zespole Szkół Rolniczych pojawił się mobilny punkt poboru krwi z Bydgoszczy.

Chętnych osób do oddania krwi było 40, z czego krew oddało 29 wolontariuszy. Nasi uczniowie oddali zatem przeszło 13 litrów krwi. Większość zapisanych uczniów oddało krew po raz pierwszy. Byli też i tacy, którzy mimo młodego wieku mają już legitymacje honorowego dawcy krwi.

Przed akcją uczniowie uczestniczyli w  pogadance z zakresu honorowego krwiodawstwa, którą przeprowadził wieloletni krwiodawca pan dyrektor A. Wojciechowski. Na godzinach wychowawczych uczniowie mieli okazję zapoznać się z materiałami i filmami przekazanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Grudziądzu dotyczącymi tej problematyki.

Klub HDK przy ZSR w Grudziądzu liczy już 24 lata. SK HDK przy ZSR w Grudziądzu został założony w październiku 1998 roku i działa nieprzerwanie do dziś. Prezesem klubu, a zarazem organizatorem tego wydarzenia  jest pani Mariola Kaczmarek.

Do roku 2021 był jedynym młodzieżowym klubem HDK. W przyszłym roku w ZSR będziemy obchodzić okrągły  jubileusz 25-lecia istnienia klubu!

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%