Zamknij
REKLAMA

Dachowanie w Pokrzywnie niedaleko Grudziądza

09.33, 16.01.2023 policja.pl Aktualizacja: 21.44, 22.01.2023
Skomentuj policja.pl
REKLAMA

W piątek,13 stycznia, tuż po godzinie 2.00  Policja z Grudziądza otrzymała zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Pokrzywno. Na miejscu zdarzenia policjanci zastali wywrócony na dach pojazd Renault. Świadek będący na miejscu przekazał mundurowym, że tuż po zdarzeniu z pojazdu wyszło dwóch mężczyzn, którzy po chwili oddalili się w nieznanym kierunku.

W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Grudziądza, 18 i 19- latka około 3 km dalej w miejscowości Okonin. Swoje zachowanie tłumaczyli obawą odpowiedzialności za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień – do czego przyznał się młodszy z nich. Dodatkowo ich zachowanie w trakcie czynności wskazywało, że mogli znajdować się pod wpływem środków odurzających.

Od mężczyzn pobrano krew do badań na zawartość środków narkotycznych. Wyniki tych badań oraz efekty policyjnego dochodzenia wykażą czy kierowca w momencie zdarzenia znajdował się pod wpływem środków zakazanych.

Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Jazda bez uprawnień zagrożona jest również grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie mniejszy niż 6 miesięcy.

(policja.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Smutny Smutny

0 0

Tak zwłaszcza że bus był z kradzieży ale tego nikt nie napisał!!! I właściwie parę tyś w plecy bo oc nie kryje !!! Więc może ludzie się lepiej rzucie na drugi!!! 17:17, 17.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AbbaAbba

0 0

Kradziony. Ale z oc pieniędzy nie będzie, jeżeli właściciel nie zgłosi tego na policję. Także kupa pieniędzy w plecy . Nawet sama wartość samochodu , bo do kasacji. 22:02, 17.01.2023


REKLAMA
0%