Zamknij

Ruszyły prace konserwatorskie Bramy Wodnej w Grudziądzu. Przejście na błonia zamknięte

20:46, 12.08.2024 Aktualizacja: 21:02, 12.08.2024
Skomentuj

Od kilku dni na elewacji Bramy Wodnej w Grudziądzu pojawiło się rusztowanie. Mieszkańcy Grudziądza pytają jakie prace są realizowane na jednym z ważniejszych grudziądzkich zabytków.

Okazuje się, że realizowane jest zadanie „Brama Wodna w Grudziądzu. Etap III - prace konserwatorskie elewacji ceglanej, strona południowa” - realizacja w roku 2024.

Zakres prac konserwatorskich:

  • usunięcie wadliwie wykonanych w okresach wcześniejszych spoin,
  • ustabilizowaniem spękań muru,
  • wykonanie zabiegu neutralizacji nawarstwień biologicznych,
  • oczyszczenie i usunięcie szkodliwych szaroczarnych zabrudzeń ,
  • strukturalne wzmocnienie elementów ceglanych,
  • przemurowanie zdezintegrowanych partii lica muru i miejsca o największym stopniu degradacji,
  • uzupełnienie ubytków w licu ceramicznym masą zbliżoną do właściwości cegły,
  • uzupełnienia i rekonstrukcje zaprawy spoinującej. Dofinansowanie zadania w ramach programu Ochrona Zabytków ze środków finansowych Samorządu Województwa Kujawsko Pomorskiego. 

Informacja o remoncie pojawiła się na FB Muzeum w Grudziądzu kilka godzin po tym, jak opublikowaliśmy zdjęcie Bramy Wodnej zabezpieczone taśmą.

Taśma uniemożliwia zejście z ulicy Spichrzowej przez Bramę Wodną na Błonia Nadwiślańskie. Wielu turystów i mieszkańców było zdezorientowanych jaką drogą się udać. Mimo, że sezon turystyczny w pełni nie znaleźliśmy żadnej informacji o realizowanym remoncie i którędy należy przejść na błonia.

Jedyna droga to wejście od ulicy Portowej i Al. 23 Stycznia. Niestety wzdłuż Al. 23 Stycznia z jednej strony chodnik jest wąski, a z drugiej stoi, już od wielu lat, rusztowanie podtrzymujące balkon kamienicy. Będziemy sprawdzać do kogo należy ta kamienica i dlaczego ten balkon nie jest naprawiany od wielu lat.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Gość Gość

4 1

Grudziądz miasto otwarte 🤣🤣🤣🤣🤣

11:30, 13.08.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu grudziadz365.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%