Zamknij

Radni na grudniowej sesji uchwalili budżet miasta na 2018 rok

18:12, 27.12.2017 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

12 radnych zagłosowało za przyjęciem zaproponowanego przez władze miasta projektu budżetu na przyszły rok. Zgodnie z jego założeniami w rubryce dochodów zapisano kwotę ok. 561,3 mln zł, z kolei w kategorii wydatków sumę 586,7 mln zł. Z przedstawionymi rozwiązaniami nie zgodziło się 10 rajców. 

- Skutecznym działaniom na każdym kroku towarzyszyć musi zaangażowanie, a tego z całą pewnością nam nie brakuje i nie zabraknie również w 2018 r. Zamierzamy wykonać zaplanowane w projekcie uchwały budżetowej inwestycje, zadania i projekty. Wszystkie z nich realizowane są z myślą o mieszkańcach Grudziądza, zarówno te duże infrastrukturalne, jak i te mniejsze w poszczególnych dzielnicach, ulicach i w budynkach - powiedział prezydent Robert Malinowski. 

Dokumenty przedstawiające plan budżetowy na przyszłe 12 miesięcy zgodnie z obowiązującym prawem trafił 15 listopada do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy oraz radnych Rady Miejskiej Grudziądza. Projekt uzyskał aprobatę Komisji Budżetu i Polityki Gospodarczej Rady Miejskiej oraz opinię Składu Orzekającego RIO.

Negatywnie do zaproponowanej koncepcji odnieśli się z kolei przedstawiciele klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Ruchu dla Grudziądza. Przedstawił je podczas wyczytywania zdań odrębnych w oświadczeniu Komisji Budżetu i Polityki Gospodarczej, radny Maciej Glamowski. 

- Przedstawione założenia w budżecie oraz towarzyszące temu dane sygnalizują to, na co uwagę radni klubu PiS/RdG zwracają już od dawna, czyli katastrofę finansową miasta - czytał lider Obywatelskiego Grudziądza, który po chwili również wyraził swoje niezadowolenie z przygotowanego projektu. 

Założenia budżetowe w pełni poparte zostały za to przez klub radnych Platformy Obywatelskiej. 

- Zaplanowane inwestycje będą służyły rozwojowi miasta - zapewniał radny Michał Czepek. 

Najważniejsze dane budżetu Grudziądza na rok 2018:

- łączna kwota dochodów - ok. 561,3 mln zł, w tym: bieżące - 495,6 mln zł i majątkowe - 65,7 mln zł,
- łączna suma wydatków - 586,7 mln zł, w tym: bieżące - 472,4 mln zł i majątkowe - 114,3 mln zł,
- deficyt - 25,4 mln zł - zostanie pokryty przychodami ze sprzedaży obligacji.

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone