Zamknij
REKLAMA

Komornik z Grudziądza zajmuje konta banku Millennium

19:41, 19.01.2018 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 12 stycznia 2018r. Komornik z Grudziądza wszczął postępowanie egzekucyjne wobec banku Millennium zajmując wszystkie konta tego banku prowadzone w PEKAO SA. Komornik działa w oparciu o tytuł wykonawczy wydany w dniu 12.12.2017r. przez Sąd Okręgowy w Toruniu (VII Ca 565/17). Kwota roszczenia wynika z tytułu nienależnie pobranych opłat za tzw. Ubezpieczenie Niskiego Wkładu Własnego (UNWW), które było obowiązkowe w umowie kredytu hipotecznego jednego z naszych czytelników. Zdaniem sądu zapisy w umowie zmuszające klienta do takiego ubezpieczenia są niedozwolone i niewiążące więc nakazał je zwrócić klientowi. Po otrzymaniu prawomocnego nakazu zapłaty nasz czytelnik udał się do jednego z oddziałów banku w Grudziądzu i poprosił o wypłatę zasądzonych należności składając na piśmie  stosowną dyspozycję wypłaty. Bank również na piśmie odpowiedział, że pieniądze zostały zwrócone na konto. Problem jednak polega na tym, że jest to konto techniczne i pieniądze na nim są niedostępne i nie można ich wypłacić. Zapewne dlatego sprawa trafiła do Komornika. Z naszych informacji wynika, że sprawą zajmuje się również prokuratura. Wygrane klientów w tego rodzaju sprawach stają się już codziennością, a mimo to bank nie wypłaca zasądzonych kwot na konta wskazane przez klientów.

14 lutego 2018 r. o godz. 11:30 w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa, w sali nr 4 odbędzie się przesłuchanie Pana Joao Bras Jorge prezesa banku Millennium w charakterze obwinionego.

Ostatnie tygodnie przyniosły bolesne decyzje dla banku Millennium, a pozytywne dla pokrzywdzonych konsumentów oraz dla polskiej gospodarki. Szereg decyzji urzędów potwierdza, iż ten bank pomimo wpisania do rejestru postanowień niedozwolonych (klauzule nr 3178, 3179) dalej wykonuje umowy w oparciu o te nieuczciwe zapisy. Bank wprowadzał też swoich klientów w błąd dezinformując o zakresie swojej odpowiedzialności. Wobec powyższych ustaleń Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, Komornicy oraz Stowarzyszenia reprezentujące poszkodowanych podejmują kolejna działania piętnujące łamanie przepisów prawa przez bank Millennium.

W ostatnich dniach 2017 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał decyzję o nałożeniu na ten bank ponad 20 mln kary. Bank Millennium przekazywał klientom nieprawdziwe informacje o skutkach wpisu klauzul umownych do rejestru postanowień niedozwolonych dotyczących tzw. kredytów pseudowalutowych.

Największy w Polsce pozew grupowy wobec banku Millenium został prawomocnie przyjęty do rozpoznania 28 września 2017 roku. Ponad  5 tys klientów walczy z bankiem Millennium o wykonywanie umów bez zapisów umowy odnoszących kwotę kredytu do waluty obcej. Klauzule te są prawomocnie uznane za nieuczciwe i nieobowiązujące klienta a są wpisane do rejestru prowadzonego przez UOKiK (wpis nr 3178 i 3179). 

Do sprawy wrócimy wkrótce, czytajcie Portal Miasta Grudziądz - Grudziadz365.pl

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

janjan

20 1

już dawno powinni się dobrac banksterom do tyłka 21:31, 19.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TOMALATOMALA

8 1

ciekawe co zrobi prokuratura, tak w zasadzie parę paragrafów można rozważyć 11:51, 20.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marekmarek

7 0

Bank który kradnie - upadnie. 20:17, 20.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrystynaKrystyna

1 1

Wszyscy napieprzają na komorników, a bez nich pieniądze byłyby nie do odzyskania!

15:41, 22.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

K.SzymańczykK.Szymańczyk

1 0

Reprezentuję wrocławską kancelarię prawną. Jako jedyni pobieramy honorarium od sumy dochodzonych roszczeń z umów frankowych, czyli klient płaci za efekty kancelarii. Tym samy obsługa prawna jest kredytowana. Dodatkowo w zakres działań wchodzi mediacja i egzekucja, nie tylko proces sadowy. Zapraszam wszystkich po szczegóły. Krzysztof Szymańczyk facebook 17:08, 01.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zbigniewzbigniew

0 2

Smiesza te wpisy Ludzie toc to sa jaja dla sewerena zeby zobaczyl ze dla tej wladzy niby wszyscy sa rowni .Przeciez wiecie co komornik moze bankowi przypomnijcie sobie kabaret Dudek 20:15, 12.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%