Zamknij

Grudziądz zyskał połączenia autobusowe z 40 miastami w Polsce

07:52, 03.08.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Po trzech latach działalności w Polsce firma FlixBus podłączyła Grudziądz do swojej siatki połączeń autobusowych.  FlixBus jest młodą europejską firmą zapewniającą połączenia długodystansowe. Od 2013 roku, FlixBus oferuje alternatywny, wygodny i zielony sposób podróżowania na każdą kieszeń. Dzięki inteligentnemu planowaniu sieci i nowoczesnemu systemowi informatycznemu, FlixBus posiada największą międzymiastową sieć połączeń autobusowych w Europie, realizując 300 000 połączeń dziennie do 1700 destynacji w 28 krajach. Pierwsze kursy w Polsce FlixBus uruchomił pod koniec 2015 roku.

Z nowej siatki połączeń skorzystają także mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego – będą mogli dojechać do blisko 40 miast w ramach 9 linii. Z Bydgoszczy, Torunia i Grudziądza dotrzemy bezpośrednio między innymi do Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania, Łodzi, Rzeszowa, Szczecinka, Piły, Łeby, Ciechocinka, Nowego Targu, Zakopanego czy Gniezna oraz do kliku europejskich miast takich jak Berlin, Praga czy Liberec. Dojedziemy również na lotnisko w Modlinie, koło Warszawy. Połączenia będą uruchamiane sukcesywnie. Już we wrześniu wystartuje linia nocna N1210, uwzględniająca Grudziądz na trasie:

Warszawa Zachodnia – Warszawa Metro Młociny – Warszawa Lotnisko Modlin – Płock – Włocławek – Grudziądz – Gdańsk – Gdańsk Hala Olivia – Sopot – Gdynia

Trasy nowej siatki połączeń FlixBusa są sukcesywnie uruchamiane i włączane na bieżąco do sprzedaży. W ostatnim czasie zielone autobusy zaczęły kursować na nowych trasach: Kraków-Szczecin, Warszawa-Szczecin, Warszawa-Poznań, Warszawa-Rybnik, Warszawa-Kielce oraz Warszawa-Bydgoszcz, dzięki której dojedziemy do Płocka, Włocławka, Ciechocinka, Torunia oraz na lotnisko w Modlinie, koło Warszawy. W ramach dotychczas działających połączeń, mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego dojadą m.in. do Gdańska, Wrocławia, Poznania, Leszna, Pragi oraz Berlina.

FlixBus oferuje szereg udogodnień dla pasażerów, do których należą między innymi: bezpłatny dostęp do Wi-Fi, sporo miejsca na nogi czy system rezerwacji miejsc. Bilety na przejazdy można kupić w atrakcyjnych cenach, zaczynających się już od 5 złotych na trasach krajowych, a podczas promocji nawet od 99 groszy na stronie internetowej www.flixbus.pl oraz w aplikacji mobilnej. Co więcej, FlixBus właśnie rozpoczął współpracę z największą agencją turystyczną w Polsce – MyTravel, która posiada blisko 120 placówek na terenie całego kraju, zarówno w dużych miastach jak i mniejszych miejscowościach, a w samym województwie kujawsko-pomorskim jest ich 6. Dzięki temu mieszkańcy Grudziądza mogą kupić bilety w placówce MyTravel zlokalizowanej w Galerii Grudziądzkiej przy ul. Konarskiego 45.

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

GrudziądzankaGrudziądzanka

6 0

Czy te połączenia z Grudziądzem już są?? Czy mają być?? Bo na stronie internetowej nie mogę wybrać Grudziądza :( 11:36, 03.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LimalLimal

3 0

To samo pytanie bo na końcu internetu nie mogę znaleźć połączeń... 13:03, 03.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

llllll

3 0

o to samo chcialam zapytac czy te polaczenie juz jest 14:28, 03.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hankahanka

1 0

jakoś w rozkładzie jazdy nie widać naszego miasta 21:19, 03.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Grudziądz365.plGrudziądz365.pl

0 1

Połączenia w Grudziądzu będą sukcesywnie uruchamiane. Pierwsze połączenie już we wrześniu, wystartuje linia nocna N1210, uwzględniająca Grudziądz na trasie:

Warszawa Zachodnia ? Warszawa Metro Młociny ? Warszawa Lotnisko Modlin ? Płock ? Włocławek ? Grudziądz ? Gdańsk ? Gdańsk Hala Olivia ? Sopot ? Gdynia 12:05, 06.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AAAAAA

1 0

Po co ta ściema jak Grudziądz nie ma jakiegokolwiek połączenia FliXBusem ? Trzeba było napisać że prawdopodobnie takie połączenie będzie.
12:23, 06.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NemoNemo

0 1

Połączenia będą uruchamiane sukcesywnie. Już we wrześniu wystartuje linia nocna N1210, uwzględniająca Grudziądz na trasie:
Warszawa Zachodnia ? Warszawa Metro Młociny ? Warszawa Lotnisko Modlin ? Płock ? Włocławek ? Grudziądz ? Gdańsk ? Gdańsk Hala Olivia ? Sopot ? Gdynia
Trasy nowej siatki połączeń FlixBusa są sukcesywnie uruchamiane i włączane na bieżąco do sprzedaży.
13:13, 06.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone