Zamknij
REKLAMA

Grudziądzki Budżet Obywatelski 2019. Nabór projektów

15:24, 07.01.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Nabór projektów do kolejnej edycji Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się 28 stycznia.

Każdy z mieszkańców, do 10 lutego, będzie miał możliwość złożenia jednego projektu dotyczącego zadania ogólnomiejskiego i jednego projektu dotyczącego zadania okręgowego. Wnioski będzie można składać w wersji papierowej w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego, w Wydziale Kultury, Sportu i Promocji oraz w Informacji Turystycznej, a także w wersji elektronicznej za pośrednictwem systemu dostępnego na stronie haszgru.pl.

Na realizację zadań w ramach GBO 2019 zaplanowano 3 000 000 zł, z czego 500 000 zł zostało wydzielone na projekty ogólnomiejskie.

Maksymalna wartość projektów ogólnomiejskich w edycji GBO 2019 nadal wynosić będzie 250 000 zł (25 000 zł dla tzw. projektów miękkich), zaś zwiększeniu uległa maksymalna wartość zadań okręgowych i w nowej edycji wynosić ona będzie 120 000 zł. W toku realizacji zadań nie będzie już natomiast możliwości zwiększenia wartości zadania po rozstrzygnięciu procedury wyboru wykonawcy.

Wszystkie złożone projekty zostaną poddane ocenie formalnej i merytorycznej, a wyniki tej weryfikacji zostaną podane do publicznej wiadomości 13 marca. Od tego dnia mieszkańcy będą mieli 5 dni na wniesienie odwołania. Procedura odwoławcza jest nowym elementem Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego, który został wprowadzony w związku ze zmianami w ustawie o samorządzie gminnym.

Ostateczne listy projektów, które wezmą udział w głosowaniu zostaną opublikowane najpóźniej 21 marca br. O szczegółach dotyczących etapu głosowania będziemy informować w późniejszym terminie.

Wszystkie niezbędne dokumenty (uchwała, zarządzenie, formularze) będą dostępne na stronie haszgru.pl w zakładce Grudziądzki Budżet Obywatelski. Aktualności dotyczące GBO 2019 będą także publikowane na Facebook’u na oficjalnym profilu GBO, a także na profilach haszgru i Miasto Grudziądz - oficjalny profil.

Wszelkich informacji na temat Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego udzielają także pracownicy Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miejskiego. (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone