Zamknij
REKLAMA

TESCO przy ul. Wyspiańskiego w Grudziądzu do likwidacji

08:54, 11.01.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Tesco w oficjalnym komunikacie poinformowało o zamknięciu kolejnych sklepów w Polsce. Jak podaje portal money.pl - plan zwolnienia 1300 osób w związku z tą decyzją. Oznacza to, że zatrudnienie spadnie o około 6,5 proc.

Planu zamknięcia obejmuje 32 "nierentownych sklepów". Jednym z tych sklepów jest TESCO przy ul. Wyspiańskiego w Grudziądzu. W ten sposób firma chce zmniejszyć koszty operacyjne prowadzenia biznesu w Polsce.

Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają na poziom zyskowności całej firmy w Polsce - wyjaśniał Martin Behan, dyrektor zarządzający spółki. Dodał, że firma chce zapewnić "odpowiednie wsparcie dla koleżanek i kolegów, których dotyczyć będzie ten proces".

Za tymi okrągłymi słowami kryją się po prostu gigantyczne zwolnienia grupowe. Działająca w Tesco "Solidarność" została poinformowana, że zamykanie sklepów pociągnie za sobą zwolnienie 1300 osób. Porównanie tej liczby z około 20 tys. zatrudnionych daje nam plan zwolnienia około 6,5 proc. całej załogi w Polsce.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz