Zamknij
REKLAMA

TESCO przy ul. Wyspiańskiego w Grudziądzu do likwidacji

08:54, 11.01.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Tesco w oficjalnym komunikacie poinformowało o zamknięciu kolejnych sklepów w Polsce. Jak podaje portal money.pl - plan zwolnienia 1300 osób w związku z tą decyzją. Oznacza to, że zatrudnienie spadnie o około 6,5 proc.

Planu zamknięcia obejmuje 32 "nierentownych sklepów". Jednym z tych sklepów jest TESCO przy ul. Wyspiańskiego w Grudziądzu. W ten sposób firma chce zmniejszyć koszty operacyjne prowadzenia biznesu w Polsce.

Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają na poziom zyskowności całej firmy w Polsce - wyjaśniał Martin Behan, dyrektor zarządzający spółki. Dodał, że firma chce zapewnić "odpowiednie wsparcie dla koleżanek i kolegów, których dotyczyć będzie ten proces".

Za tymi okrągłymi słowami kryją się po prostu gigantyczne zwolnienia grupowe. Działająca w Tesco "Solidarność" została poinformowana, że zamykanie sklepów pociągnie za sobą zwolnienie 1300 osób. Porównanie tej liczby z około 20 tys. zatrudnionych daje nam plan zwolnienia około 6,5 proc. całej załogi w Polsce.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone