Zamknij
REKLAMA

Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie o WPF

15:34, 06.03.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Regionalna Izba Obrachunkowa dziś, tj. 6 marca pozytywnie zaopiniowała, po raz pierwszy od niespełna 3 lat, Wieloletnią Prognozę Finansową Miasta Grudziądza na lata 2019-2039.

W posiedzeniu Kolegium RIO uczestniczyli: Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski oraz wiceprezydent Szymon Gurbin, a także mecenas Marcin Kuskowski, dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego Piotr Drzymalski i Sylwia Szczęsna z Wydziału Finansowego Urzędu Miejskiego.

WPF obok budżetu jest najważniejszym dokumentem z punktu widzenia funkcjonowania miasta określa bowiem nasze strategiczne cele. Pozytywna opinia RIO potwierdza, że nasza uchwała jest przede wszystkim realna, a tym samym umożliwia nam występowanie m.in. do banków i innych instytucji o wsparcie grudziądzkiego samorządu. Odzyskujemy finansową wiarygodność - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Zaktualizowaną Wieloletnią Prognozę Finansową miasta Grudziądza na lata 2019-2039 radni Rady Miejskiej przyjęli na sesji 27 lutego. Zgodnie z przepisami dokument trafił do RIO w celu uzyskania opinii.

Warto dodać, że w związku z otrzymaniem wstępnego rachunku zysków i strat w uchwale zmniejszono wydatki na pokrycie, w 2020 r., ujemnego wyniku finansowego Regionalnego Szpitala Specjalistycznego o kwotę ponad 17 mln zł. Ponadto zapisano, że na lata 2021-2023 miasto zabezpieczy środki na pokrycie ewentualnej straty lecznicy. (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone